Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Další úspěch závodnice se psem. Stříbro z mistrovství České republiky získala Michaela Prokopová

Další úspěch závodnice se psem. Stříbro z mistrovství České republiky získala Michaela Prokopová

seznam článků
Další úspěch závodnice se psem. Stříbro z mistrovství České republiky získala Michaela Prokopová
Strana 2
Všechny strany

pesPo vítězství Terezy Hanušové na mistrovství Evropy v canicrossu žen si připsala na konci roku úspěch i další závodnice M. C. Metuje Michaela Prokopová. Se svým psem Monkeym, kterého si vloni pořídila v psím útulku, totiž obsadila stříbrnou pozici v kategorii cyklistů se psem.

Své zatím nejlepší umístění na Mistrovství České republiky získala Michaela Prokopová v závodě v Bělči nad Orlicí, který pořádal o víkendu 30. listopadu a 1. prosince M. C. Metuje. Závodu se účastnilo přes 200 závodníků. V kategorii, v níž uspěla „Mišutka", jak se jí v jejím mateřském klubu přezdívá, závodilo 9 lidí (muži i ženy startovali dohromady).

Na závodníky kategorie cyklistů se psem čekaly dva dvaadvacetikilometrové okruhy – v sobotu i v neděli. I když to, co se týče délky, není nejnáročnější trať, počasí udělalo své. "Vzhledem k nepříliš ideálním podmínkám na trati – totálnímu blátu – to zas tak jednoduché nebylo. V sobotu jsme s Monkeym startovali jako poslední v naší kategorii. To je vždy výhoda, protože se pes snaží doběhnout ty, co startují dříve, a i díky tomu jsme po prvním kole skončili na druhém místě s tříminutovou ztrátou na prvního. V neděli mi ale bohužel v blátě nefungovalo kolo tak, jak mělo. I přesto jsme si druhé místo udrželi," přiblížila průběh závodu Michaela Prokopová.

O skvělém umístění v této smíšené kategorii rozhodly i zkušenosti. "Vzhledem k tomu, že to bylo naše druhé MČR, jsme už věděli, do čeho jdeme. Ale upřímně, těch 22 kilometrů bylo fakt dlouhých. Naštěstí můj pes Monkey, se kterým trénuji teprve rok, šel neskutečně skvěle, takže jsem měla obrovskou radost," uvedla stříbrná cyklistka. Radosti bylo o to více, že jediný, kdo Michaelu předjel, byl český reprezentant Jan Burian.

Dalším závodem bude pro Michaelu a její kolegy a kolegyně z M. C. Metuje lednový závod v Janovičkách u Broumova. "Mistrovství mě neskutečným způsobem nakoplo k dalšímu tréninku. Příští závod nás čeká už s běžkami na sněhu, tak uvidíme, jakým směrem se budeme posouvat," dodala šťastná závodnice.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře