Sunday 5.April 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika

Ostatní ekonomika

Projektování modernizace náchodské nemocnice dostane supervizi

Email Tisk PDF

nemoRada Královéhradeckého kraje na pondělním mimořádném jednání schvalovala výsledky veřejných zakázek na zpracování posudku DPS nemocnice Náchod a na zpracování posudku nemocnice Náchod z pohledu kapacit zařízení a zdravotnického vybavení. Projektování tak dostane supervizi.

Náchod zřejmě odkoupí část bývalé Tepny

Email Tisk PDF

teopPředstavitelé města Náchoda znovu jednali se zástupci společnosti JTH Holding, a. s. o odkupu části pozemku v bývalém areálu Tepny. Nákupem pozemku o rozloze 5476 m², resp. jednáním o jeho nákupu, bylo pověřeno vedení města zastupiteli už letos v dubnu. Město Náchod si proto nechalo vypracovat znalecký posudek, který stanovil cenu na 1800 Kč za 1 m². Investor požadoval na posledním jednání cenu 1990 Kč za1 m².

O odkupu části pozemku v areálu bývalé Tepny se i nadále jedná

Email Tisk PDF

tepNa základě jednání, které proběhlo s představiteli společnosti JTH Holding, a. s., 29. července 2014, nechalo město Náchod vypracovat nezávislý znalecký posudek na cenu pozemku v areálu bývalé Tepny p. č. 2190/1 v k.ú. Náchod o rozloze 5476 m². Jednáním o případném odkupu tohoto pozemku pověřili náchodští zastupitelé vedení města na dubnovém jednání.

Kraj vytipoval na příští roky projekty za více jak sedm miliard korun. Bude žádat o evropské dotace

Email Tisk PDF

kralovehradecky-krajKrálovéhradecký kraj plánuje v nadcházejícím programovacím období do roku 2020 čerpání dalších evropských dotací ve všech jím spravovaných oblastech, ať už v dopravě, školství, zdravotnictví nebo sociálních službách. Prozatím vytipoval projekty za více jak sedm miliard, největší investice by si vyžádala doprava.

Město Náchod jedná o odkupu části pozemku v areálu bývalé Tepny

Email Tisk PDF

tepnaV úterý 29. července 2014 se v prostorách náchodské radnice uskutečnilo avizované jednání představitelů společnosti JTH Holding, a. s. a vedení města Náchoda. Předmětem jednání byla debata o možnosti a podmínkách odkoupení pozemku v areálu bývalé Tepny (parcelní číslo 2190/1 v k.ú. Náchod o rozloze 5.476 m² městem Náchod), o kterém jednali náchodští zastupitelé v dubnu letošního roku a pověřili radu města jednáním o případném odkupu tohoto konkrétního pozemku.

Mateřská škola Olešnice bude na zimu připravena

Email Tisk PDF

skolaV Mateřské škole Olešnice probíhají v současnosti stavební práce, které v zimních měsících ušetří energii. Město Červený Kostelec se rozhodlo celou školu zateplit a modernizovat zdroj tepla – z kotle na tuhá paliva na plynový kotel. Celá akce stojí cca 1 630 000 korun.

Zastupitelé Královéhradeckého kraje schválili dofinancování ztráty náchodské nemocnice z minulosti

Email Tisk PDF

nemocniceOtazníky kolem úhrady ztrátového provozu oblastní nemocnice Náchod z minulých let se rozplynuly. Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na svém pondělním zasedání schválilo jeho dofinancování. Mimořádná vyrovnávací platba za plnění závazku veřejné služby v letech 2010 a 2011 dosahuje výše 50 milionů korun.

Bezpečnostní kamerový systém v Červeném Kostelci bude kompletní

Email Tisk PDF

kameraProjekt městského kamerového systému v Červeném Kostelci, zajišťující bezpečnost ve městě, bude na přelomu června a července kompletní. Jako poslední bude instalována kamera v Sokolské ulici na městské knihovně. Celkem zřízení městského kamerového systému stálo cca 900 tisíc korun, 200 tisíc korun z toho šlo z dotace.

Kotlíkové dotace jsou vyčerpány. Stále se přijímají žádosti náhradníků

Email Tisk PDF

kotlikDvacet milionů vyčleněných na žádosti o dotace na nový kotel je rozdáno. Stále se ale čeká na tři až čtyři desítky náhradníků.

Strana 7 z 12

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře