Sunday 5.April 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika

Ostatní ekonomika

V Červeném Kostelci je instalována nová stripovací kolona

Email Tisk PDF

strip1

Na vodojemu na Chrbech v Červeném Kostelci je instalována nová stripovací kolona, která slouží k odstraňování chlorovaných uhlovodíků z pitné vody. Nová kolona v ceně jednoho milionu korun nahradí stávající kolonu, a voda by tak měla být  kvalitnější.

Trutnovská nemocnice má zateplenou svou nejstarší budovu

Email Tisk PDF

nem

Nejstarší budova Oblastní nemocnice Trutnov bude mít na zimu kompletní zateplení. Objekt, který pochází již z konce 19. století, využívá oddělení chirurgie, využívá dětské oddělení či dialýza a stavbaři jej rekonstruují od letošního jara. Za jeho opravu, která se nyní dokončuje a bude hotova do konce září, zaplatí Královéhradecký kraj zhruba 16 milionů korun.

Havarijní stav náchodské nemocnice. Bez rekonstrukce vyjde udržení jejího provozu na 100 milionů ročně

Email Tisk PDF

nemocnice

"Zásadní je zcela havarijní stav všech sítí nemocnice a nerekonstruovatelný stav operačních sálů. V této podobě nemůže nemocnice dlouho fungovat dál, v podstatě se jen prohlubuje krize. Bez připravované rekonstrukce vyjde jen holé udržení provozuschopnosti nemocnice na 100 milionů korun ročně," uvedl ředitel náchodské nemocnice Miroslav Vávra.

Náchodská sportovní zařízení mají zase o něco lepší zázemí

Email Tisk PDF
nach2V srpnu byla na Zimním stadionu v Náchodě uvedena do provozu nová elektrická rolba OKAY 3800 ELEKTRA, která již v této sezoně přispěje k zajištění čistoty ovzduší v hale stadionu pro všechny jeho uživatele. Původní rolba, která měla pohon na LPG, kontaminovala ovzduší haly oxidem dusičitým, jehož úplné odvětrání bylo velmi složité.

Stabilnější krajské zdravotnictví potvrzují čísla: dvojnásobný kapitál, o čtvrtinu nižší závazky a vyšší výkony

Email Tisk PDF

operace

Zdravotnictví Královéhradeckého kraje za poslední čtyři roky sílilo a na rozdíl od situace v jiných regionech je stav krajských nemocnic stabilnější než před čtyřmi lety.

Dětské oddělení Oblastní nemocnice Náchod obdrželo dar pro kvalitní péči o novorozence

Email Tisk PDF

Babysense

Novorozenecké oddělení Oblastní nemocnice v Náchodě obdrželo 15 monitorů Babysense II. v hodnotě 43 500 korun. V první polovině dubna je dětskému oddělení předali zástupci Nadace Křižovatka a České spořitelny.

Plyn versus voda. Rozhovor s Jiřím Malíkem, předsedou občanského sdružení Živá voda

Email Tisk PDF

metan

Na základě živé diskuse a velkého ohlasu čtenářů přinášíme další podrobnosti ohledně možných scénářů vývoje záměru těžit břidlicový plyn na Broumovsku a okolí a jeho dopadu. Naše redakce položila několik otázek Jiřímu Malíkovi, předsedovi občanského sdružení Živá voda, a vodaři, který dříve pracoval i na Správě Chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

Města Královéhradeckého kraje uspěla v celostátním srovnávacím výzkumu Město pro byznys

Email Tisk PDF

ekonom

Nová Paka zvítězila v celostátním srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který již čtvrtým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí v 205 obcích České republiky a 22 městských částech Hlavního města Prahy jako město s nejlepšími podmínkami pro podnikatele. Třetí příčku obsadilo Nové Město nad Metují, Hradec Králové se umístil na 8. místě.

Strana 12 z 12

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře