Sunday 5.April 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika

Ostatní ekonomika

Nejvýznamnější investice města Trutnova pro rok 2016

Email Tisk PDF

uradZastupitelstvo města Trutnova schválilo na svém prvním letošním zasedání rozpočet města pro rok 2016. Dosud město pracovalo s rozpočtovým provizoriem. Po schválení rozpočtu se však může pustit do významných investičních akcí, které plánuje.

Rok od startu rozšíření průmyslové zóny Solnice - Kvasiny: zajištění pozemků i první projekty

Email Tisk PDF

mapka kvasiny textZajištění více jak 95 % pozemků potřebných pro rozvoj zóny, příprava velkých stavebních dopravních akcí, jako jsou obchvaty měst a obcí na Rychnovsku, ale i další příprava na milionové projekty z oblasti školství, zdravotnictví i občanské vybavenosti. To jsou prozatím výsledky roční práce kraje na rozšíření průmyslové zóny Solnice - Kvasiny, díky níž poputují do rychnovského regionu miliardové investice.

Nové Město nad Metují spočítalo peníze za rok 2015

Email Tisk PDF

novacRok 2015 byl v Novém Městě nad Metují především ve znamení oprav hlavních silnic, významně se investovalo do oprav chodníků, v MŠ Krčín byla dokončena výměna oken, pokračovalo se ve zpevňování skalního masivu pod Husovým náměstí a doplněn byl kamerový systém. Na začátku února byly vyčísleny skutečné příjmy a výdaje, které město v roce 2015 mělo. Výsledkem je přebytek rozpočtu ve výši téměř 8 milionů Kč.

Kolik stojí pokladnu v Novém Městě nad Metují sněžení?

Email Tisk PDF

zimaZimní údržbu v Novém Městě nad Metují zajišťují pracovníci Technických služeb. Pro zajištění údržby mají k dispozici tři traktory s radlicí, dva sypače na vozech multicar (z toho jeden má přední radlici) a nakladač UNC 060 s přední radlicí.

Náchod čekají investice za téměř půl miliardy korun

Email Tisk PDF

f u 3731Schválený městský rozpočet pro rok 2016 je z velké části naplněn investicemi, a to v objemu 180 milionů korun. To je předzvěstí realizace mnoha velkých akcí. Jako každý rok půjde zejména o rekonstrukce místních komunikací a chodníků a zvelebování veřejných prostranství a parků. Dobrou zprávou je, že v letošním roce dojde i na dlouho očekávanou rekonstrukci sportovního stadionu Hamra.

V letošním roce podpoří kraj své nemocnice částkou 100 milionů korun

Email Tisk PDF

nemoNávrh na vyrovnávací platby za poskytování veřejné služby na rok 2016 v krajských nemocnicích schválila na svém včerejším jednání Rada Královéhradeckého kraje. Na zajištění urgentní (neodkladné) akutní lůžkové a ambulantní nemocniční péče by měl kraj doplácet letos celkem 100 milionů korun, což je o 26 milionů méně než za rok 2015. Návrh bude schvalovat ještě krajské zastupitelstvo.

Poplatek za odpady se v roce 2016 v Náchodě nezvyšuje!

Email Tisk PDF

papSe začátkem nového roku přicházejí opět každoroční povinnosti platit místní poplatky. Dobrou zprávou pro náchodské občany je fakt, že poplatek za odpady se v roce 2016 nezvyšuje.

Novoměstští zastupitelé schválili rozpočet na rok 2016

Email Tisk PDF

novacJedním z nejdůležitějších bodů, které projednávali na svém posledním letošním jednání 3. prosince 2015 novoměstští zastupitelé, byl návrh rozpočet Nového Města nad Metují. Po dlouhé diskuzi byl schválen 18 hlasy z 19 přítomných zastupitelů.

Město Náchod investovalo v letošním roce 4,5 milionů korun do zázemí Střediska volného času Déčko

Email Tisk PDF

de1Také v letošním roce Město Náchod investovalo do areálu Bartoňovy vily, kde sídlí Středisko volného času Déčko. V červenci byla dokončena 2. etapa obnovy fasády, oken a dveří. Obnovu fasády, oken a dveří za téměř 1,9 milionu korun provedla firma ENTAZE s. r. o. z Náchoda a město na tuto akci získalo příspěvek z Ministerstva kultury ČR z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Na 1. etapu realizovanou v roce 2014 obdrželo Město Náchod příspěvek ve výši 700 tisíc korun a na 2. etapu realizovanou v roce 2015 příspěvek ve výši 520 tisíc korun.

Strana 4 z 12

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře