Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Město Náchod jedná o odkupu části pozemku v areálu bývalé Tepny

Město Náchod jedná o odkupu části pozemku v areálu bývalé Tepny

Email Tisk PDF

tepnaV úterý 29. července 2014 se v prostorách náchodské radnice uskutečnilo avizované jednání představitelů společnosti JTH Holding, a. s. a vedení města Náchoda. Předmětem jednání byla debata o možnosti a podmínkách odkoupení pozemku v areálu bývalé Tepny (parcelní číslo 2190/1 v k.ú. Náchod o rozloze 5.476 m² městem Náchod), o kterém jednali náchodští zastupitelé v dubnu letošního roku a pověřili radu města jednáním o případném odkupu tohoto konkrétního pozemku.

"Současného vlastníka pana Třešňáka jsme s místostarostou Tomášem Šubertem informovali, že město má i nadále zájem uvedený pozemek odkoupit. Z debaty vyplynulo, že i společnost JTH Holding se odprodeji této parcely nebrání. Na záměru se tedy shodujeme, aktuální otázkou je nyní za jakých cenových podmínek," vysvětlil starosta Jan Birke.

V nejbližších dnech zadá Město Náchod vypracování nezávislého znaleckého posudku. Ten by měl zohlednit všechny související aspekty, které se vážou k ocenění pozemku v dané lokalitě. Na základě vypracovaného posudku se pak uskuteční další schůzka, kde by mohla být upřesněna kupní cena a ta by mohla být následně předmětem jednání radních a zastupitelů.

"Podklady k definitivnímu rozhodnutí o nákupu pozemku se budeme snažit předložit zastupitelům na zářijové jednání, vše bude záležet na zpracování znaleckého posudku a stanovení kupní ceny," upřesnil místostarosta Tomáš Šubert.

Dalším tématem jednání bylo dokončení demolice areálu, které pozastavilo nutné posouzení statiky ve vztahu k sousedící budově v ulici Plhovské. Zástupci společnosti JTH Holding, a.s. vysvětlili důvody, které spočívají především v technicky náročném řešení tak, aby nedošlo k poškození přilehlé budovy. "Při provádění takových prací je na prvním místě vždy bezpečnost. V místě styku demolovaných budov s objektem, který je ve vlastnictví pana Drapače, bylo z opatrnosti zadáno zhotovení statického posudku. V současné době projednáváme s panem Drapačem navržené bezpečné varianty pro provedení zbytku demolice", upřesnil Jan Grüner z JTH Holding, a.s.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře