Sunday 5.April 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika

Ostatní ekonomika

Kdo nepožádal o koncesi na prodej lihovin, nesmí už teď lihoviny nabízet ani prodávat

Email Tisk PDF

alkObecní živnostenský úřad při Městském úřadu v Náchodě již dříve opakovaně informoval o novele živnostenského zákona, která zavedla podnikatelům, zabývajícím se prodejem lihu a lihovin, povinnost získat na tuto činnost koncesi. V minulém týdnu, přesně 17. dubna 2014, uplynulo zákonem stanovené přechodné období k podání žádosti o koncesi. K uvedenému datu bylo v Náchodě vydáno celkem 522 povolení.

S nepořádkem v Náchodě si poradí nový zametací vůz

Email Tisk PDF

vuz1Už přibližně týden můžete v náchodský ulicích vidět nový speciální zametací vůz. Jedná se o vozidlo Scarab Merlin Hydrostatic na podvozku MAN typ 12.220, které nahradí více než 20 let starý zametací vůz ČIVO na podvozku AVIA.

Královéhradecký kraj nabízí chráněné bydlení

Email Tisk PDF

domVe čtyřech bytech chráněného bydlení v Jaroměři, Novém Městě nad Metují a v Třebechovicích pod Orebem najde od jara nový domov deset nájemníků s lehkým mentálním postižením. Vhodné byty vybral opočenský Domov Dědina na žádost kraje.

Nový optický kabel je od nového roku využíván jak městem, tak soukromníky

Email Tisk PDF

kabel1V posledním čtvrtletí roku 2013 vybudovalo město Červený Kostelec mezi městským úřadem a odborem místního hospodářství (Řehákova ulice) zhruba kilometr trasy pro umístění optických kabelů. Následovalo tzv. zafouknutí vícevláknového kabelu pro potřeby města, dohromady vše stálo město přes 1 300 000 korun.

Rodinný dům v Novém Městě nad Metují dostal titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2013

Email Tisk PDF

dum

Jednogenerační rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu na jihozápadním svahu sídliště rodinných domků Na Františku v Novém Městě nad Metují byl oceněn titulem Stavba roku Královéhradeckého kraje 2013. Odbornou porotu ještě nejvíce zaujala lávka pro pěší a cyklisty přes řeku Orlici u zimního stadionu v Hradci Králové a rekonstrukce a přístavba hradeckého domu U Špuláků. Udělena dále byla i tři čestná uznání.

Trutnov investuje do mateřských školek

Email Tisk PDF

tr1Menší děti, které navštěvují trutnovskou školku Srdíčko, se již nyní mohou těšit na teplé jarní a letní dny roku 2015, kdy si budou moci hrát na zcela nové zahradě. Stávající hřiště mateřské školy bude rekonstruováno a přetvořeno do zcela unikátní zahrady, která nabídne kromě sportovních i naučné a výchovné prvky.

Náchodské Pivobraní získalo ochrannou známku

Email Tisk PDF

pivo1Náchodské Pivobraní, které mělo loni svou premiéru a setkalo se s nebývalým zájmem několika tisícovek návštěvníků a letos návštěvnost ještě navýšilo, získalo od Úřadu průmyslového vlastnictví ochrannou známku.

Červený Kostelec obmění pětatřicet kontejnerů na tříděný odpad

Email Tisk PDF

kontČervený Kostelec obměňuje síť kontejnerů pro sběr tříděného odpadu. Děje se tak ve spolupráci se společností EKO-KOM, která obcím zdarma propůjčuje sběrné nádoby. Do Červeného Kostelce nyní míří pětatřicet nových kontejnerů na papír, plast i sklo.

Česká Skalice rozšířila zdroje pitné vody a zrekonstruovala její úpravnu

Email Tisk PDF

vod1Ve středu byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná Úpravna vody v České Skalici. Ta se nachází v úvozu pod masokombinátem v Křenkově ulici. V rámci této rekonstrukce byl zároveň rozšířen zdroj pitné vody.

Strana 8 z 12

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře