Sunday 5.April 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika

Ostatní ekonomika

Trutnov podporuje podnikání v centru města

Email Tisk PDF

trutPondělní jednání Rady města Trutnova rozhodlo o zachování stávající úrovně sazeb nájemného v nebytových prostorách. Radovat se mohou jak současní, tak i potenciální nájemci, kteří v těchto městských prostorách podnikají.

V roce 2015 plánuje kraj doplatit ztrátovost svých nemocnic částkou 126 milionů korun

Email Tisk PDF

krNávrh na vyrovnávací platby za poskytování veřejné služby na rok 2015 v krajských nemocnicích schválila na svém pondělním jednání Rada Královéhradeckého kraje. Na zajištění urgentní (neodkladné) akutní lůžkové a ambulantní nemocniční péče by měl Královéhradecký kraj doplácet letos celkem 126 milionů korun. Návrh bude schvalovat krajské zastupitelstvo.

Náchodští policisté mají opravenou budovu

Email Tisk PDF

1Před vchodem budovy Územního odboru policie Náchod se v pondělí 19. ledna sešli významní hosté. Slavnostně odhalili pamětní tabulku na průčelí budovy, připomínající zakončení první etapy modernizace náchodských policejních úřadoven.

Park na Husově náměstí v České Skalici se dočká revitalizace

Email Tisk PDF

parkPark na Husově náměstí v České Skalici dozná změn. Město má pro rok 2015 v rozpočtu vyhrazen téměř milion korun na rekonstrukci centrální části. Návrh počítá například s opravou starých chodníků, vybudováním nových cest, rozšířením zeleně a doplnění městského mobiliáře.

Projekt modernizace náchodské nemocnice se změní

Email Tisk PDF

nem1Dokumentace pro provádění stavby, která se připravuje pro první etapu dostavby a modernizace Oblastní nemocnice Náchod, dozná některých změn. Úpravy by neměly nijak odsunout samotnou realizaci projektu.

Financování na příští rok je zajištěno. Zastupitelstvo schválilo nový krajský rozpočet

Email Tisk PDF

krajZastupitelstvo Královéhradeckého kraje na své pondělní schůzi schválilo rozpočet pro rok 2015. Ten je koncipován jako schodkový s deficitem ve výši 137,5 milionu korun. Do rozpočtu je totiž zapojen třistamilionový úvěr na modernizaci a dostavbu náchodské nemocnice a jsou v něm vyhrazeny prostředky na úhradu splátek za úvěry z minulých let.

Most u pivovaru v Náchodě po rekonstrukci opět slouží občanům

Email Tisk PDF

mostt1V sobotu 1. listopadu 2014 byl slavnostně otevřen most přes řeku Metuji u pivovaru v Náchodě. Pásku přímo na mostě symbolicky přestřihli představitelé města Náchoda - starosta Jan Birke, místostarostové Tomáš Šubert a Drahomíra Benešová, radní Iva Cvetanova, starosta partnerského města Kudowa-Zdrój Czeslaw Krecichwost a zástupce společnosti EUROVIA Michal Šumpík - ředitel závodu Čechy východ.

Na Náchod posvítí nové veřejné osvětlení

Email Tisk PDF

svetMěsto Náchod dostalo v průběhu měsíce září dotaci ve výši 533 tisíc korun. Peníze ze státního rozpočtu v rámci Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro rok 2014 jsou určeny na výměnu 259 svítidel na území města Náchoda za účelem snížení energetické náročnosti osvětlovací soustavy.

Územní řízení na stavbu obchvatu Náchoda opět pokračuje

Email Tisk PDF

znakV pátek oznámil Městský úřad Náchod, odbor výstavby a územního plánování, veřejnou vyhláškou pokračování územního řízení na stavbu I/33 Náchod - obchvat, I/14 Vysokov - Vrchoviny.

Strana 6 z 12

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře