Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika O odkupu části pozemku v areálu bývalé Tepny se i nadále jedná

O odkupu části pozemku v areálu bývalé Tepny se i nadále jedná

Email Tisk PDF

tepNa základě jednání, které proběhlo s představiteli společnosti JTH Holding, a. s., 29. července 2014, nechalo město Náchod vypracovat nezávislý znalecký posudek na cenu pozemku v areálu bývalé Tepny p. č. 2190/1 v k.ú. Náchod o rozloze 5476 m². Jednáním o případném odkupu tohoto pozemku pověřili náchodští zastupitelé vedení města na dubnovém jednání.

"Ze znaleckého posudku vyplývá cena za metr čtverečný uvedeného pozemku 1800 Kč," upřesnil místostarosta Tomáš Šubert.

Na základě poptávky ohledně eventuálního odkoupení části pozemku v bývalém areálu Tepny Náchod, která byla formulována vedením města Náchod dne 25. března 2014, předložila společnost JTH Holding, a. s., písemnou formou vedení města dne 7. dubna 2014 nabídku na odprodej části pozemku za cenu ve výši 2844 Kč/m². Za účelem stanovení seriózní nabídky se uvedená cena opírala o znalecký posudek provedený výnosovou metodou, jako součást podnikatelského záměru výstavby obchodního centra.

V pondělí 18. srpna se k dalšímu jednání na náchodské radnici sešli zástupci JTH Holding, a. s., Jaroslav Třešnák a Jan Grüner se starostou Janem Birke a místostarostou Tomášem Šubertem. Z jednání vyplynulo, že na základě skutečnosti, kdy město Náchod za stejným účelem v minulosti prodalo pozemek v Náchodě-Bělovsi za 2000 Kč/m², navrhují představitelé společnosti JTH Holding, a. s., k jednání o prodeji zmíněného pozemku částku 1990 Kč/m².

Předmětem včerejšího jednání byla i debata o případném odkupu celého areálu bývalé Tepny městem Náchod. "Odprodej celého areálu není aktuální, jelikož existuje platná smlouva s naším obchodním partnerem, která je závazná. Debata o odprodeji celého areálu je proto v tuto chvíli bezpředmětná," komentoval otázku Jan Grüner.

"Výsledek našeho společného jednání bude nyní předložen k projednání radě města, která navrhne další postup," dodal starosta Jan Birke.

www.mestonachod.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře