Sobota 24.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Náchod zřejmě odkoupí část bývalé Tepny

Náchod zřejmě odkoupí část bývalé Tepny

Email Tisk PDF

teopPředstavitelé města Náchoda znovu jednali se zástupci společnosti JTH Holding, a. s. o odkupu části pozemku v bývalém areálu Tepny. Nákupem pozemku o rozloze 5476 m², resp. jednáním o jeho nákupu, bylo pověřeno vedení města zastupiteli už letos v dubnu. Město Náchod si proto nechalo vypracovat znalecký posudek, který stanovil cenu na 1800 Kč za 1 m². Investor požadoval na posledním jednání cenu 1990 Kč za1 m².

"Náš znalecký posudek vypracovaný výnosovou metodou, protože jde o součást našeho podnikatelského záměru výstavby obchodního centra, určuje cenu za metr čtverečný 2844 Kč. Už na předchozím jednání jsem souhlasil s cenou o 854 Kč nižší, tedy částkou 1990 Kč," uvedl Jaroslav Třešňák ze společnosti JTH Holding, a.s.

Město však podle slov starosty Jana Birke za uvedenou cenu pozemek koupit nemůže: "Nemohu si dovolit ohrozit všechny zastupitele rizikem možnosti trestního stíhání, proto se stále snažíme o cenu nižší, na úrovni našeho znaleckého posudku, tedy za částku 1800 korun za metr čtverečný."

V průběhu jednání padala řada závažných argumentů, které vysvětlují ceny a možnosti stanovené jednou i druhou stranou. "Musím říci, že jsem s kolegy velmi potěšen, že jsme se nakonec dohodli a majitelé pozemk, společnost JTH Holding, a.s., přistoupili po velmi náročné debatě na naši cenu 1800 korun za metr čtverečný. S hrdostí předložím tuto nabídku radním a následně zastupitelům," komentoval průběh jednání Birke.

JTH Holding, a.s., deklaruje platnost nabídky na prodej části pozemku do 30. září 2014 a její zástupci znovu zdůraznili, že odprodej celého areálu pro ně není aktuální s ohledem na platnou smlouvu s obchodním partnerem, která je pro ně závazná.

"V tuto chvíli nic nebrání tomu, abychom jako zastupitelé mohli o nákupu hlasovat na jednání Zastupitelstva města Náchoda v pondělí 22. 9. 2014. Jsem přesvědčen, že jde o velmi zásadní a důležitý kompromis pro osud strategicky umístěného pozemku v centru města," dodal místostarosta Tomáš Šubert.

Foto Vojtěch Bílek, zdroj www.nachodskyswing.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře