Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Kraj vytipoval na příští roky projekty za více jak sedm miliard korun. Bude žádat o evropské dotace

Kraj vytipoval na příští roky projekty za více jak sedm miliard korun. Bude žádat o evropské dotace

Email Tisk PDF

kralovehradecky-krajKrálovéhradecký kraj plánuje v nadcházejícím programovacím období do roku 2020 čerpání dalších evropských dotací ve všech jím spravovaných oblastech, ať už v dopravě, školství, zdravotnictví nebo sociálních službách. Prozatím vytipoval projekty za více jak sedm miliard, největší investice by si vyžádala doprava.

"V současné době jsme dali dohromady dlouhý seznam projektů, kde je nositelem především Královéhradecký kraj, ale také například hradecká Fakultní nemocnice, nebo města Chlumec nad Cidlinou, Hradec Králové či Jaroměř. Pro představu, jen pro Integrovaný regionální operační program (IROP) bychom byli nositeli projektů za 5,5 miliardy korun," říká náměstek hejtmana a krajský radní pro oblast regionálního rozvoje a dotací Otakar Ruml.

Vytipované záměry na budoucí programovací období do roku 2020 se dotýkají všech krajských odvětví – dopravy, zdravotnictví, sociálních věcí, školství, kultury, ale i otázky nezaměstnanosti nebo třeba životního prostředí. Nejnákladnější oblastí s nejvíce projekty je pak tradičně odvětví dopravy. Tady by byla potřeba alokace z IROPu alespoň dvě miliardy korun, za které by se mohlo opravit na stovku silnic druhé a třetí třídy, včetně mostů.

V oblasti zdravotnictví by kraj investoval nejen do náchodské nemocnice, ale připravuje se i projekt na laboratoře a oddělení onkologie v jičínské nemocnici, nebo na laboratoře v trutnovské nemocnici. Významným projektem v oblasti kultury je rekonstrukce objektu Gajerových kasáren pro potřeby Muzea východních Čech. O tom, kdo ale bude nositelem tohoto projektu, který je odhadován na bezmála tři sta milionů korun, se teprve rozhodne, a to po dohodě kraje s Hradcem Králové. Dotace na poslední zmiňovaný záměr by se pak mohla spolu se stomilionovým projektem cyklostezky mezi Hradcem Králové a Pardubicemi čerpat prostřednictvím integrované územní investice (ITI) do Hradubické aglomerace.

Samotná realizace vytipovaných záměrů je ale otázkou do budoucna. "I přes širokou nabídku operačních programů víme, že ne všechny projekty budeme schopni uskutečnit. Vše se bude odvíjet od výše alokovaných částek i od finančních možností kraje," dodává náměstek Ruml.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře