Sunday 5.April 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika

Ostatní ekonomika

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra se dohodla s náchodskou nemocnicí

Email Tisk PDF

nemocnivepoj

Při jednání mezi vedením Oblastní nemocnice Náchod a.s. zastupující nemocnice v Náchodě a Rychnově nad Kněžnou a Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra byla uzavřena dohoda o zabezpečení péče pro pojištěnce této pojišťovny v plném rozsahu tj. neodkladné i plánované zdravotní péče.

Na krajské projekty by mohlo z EU přijít až šest miliard

Email Tisk PDF

krajAž šest miliard korun by mohl Královéhradecký kraj získat na své projekty v letech 2014 až 2020. Investice z evropských peněz by směřovaly zejména do oblasti dopravy, zdravotnictví, školství a sociálních věcí. Výhled krajského rozpočtu proto již nyní počítá s vyčleněním peněz na kofinancování a předfinancování projektů z Evropské unie.

Náchodská a rychnovská nemocnice nebude kvůli omezením zdravotních pojišťoven přijímat některé pacienty

Email Tisk PDF

nemocBěhem následujících dnů a týdnů je náchodská a rychnovská nemocnice nucena omezit plánovanou péči pojištěncům zdravotních pojišťoven, u kterých je v současné době vyčerpán finanční limit péče. Důvodem jsou omezující limity zdravotních pojišťoven vycházející z úhradové vyhlášky pro rok 2013, které striktně stanovují množství zdravotních výkonů nasmlouvaných pro klienty příslušné pojišťovny ve smluvní nemocnici. V případě, že by nemocnice hospitalizovala více pacientů, nebude zdravotní pojišťovnou poskytnutá péče uhrazena.

Modernizaci náchodské nemocnice zaplatí do roku 2017 kraj

Email Tisk PDF

nemoc3

Nezbytnou rekonstrukci Oblastní nemocnice Náchod, která se rozběhne nejpozději na jaře příštího roku, zaplatí ze svého Královéhradecký kraj. Vyplývá to z rozpočtového výhledu kraje, který počítá s financováním této největší krajské investice v oblasti zdravotnictví do roku 2017. Hlavní část stavby se uskuteční v letech 2015 a 2016.

Červený Kostelec zdokonalí varovný informační systém bezdrátovým rozhlasem

Email Tisk PDF

rozhlas

Po celém Červeném Kostelci a v okolních obcích budou nainstalovány nové ampliony veřejného rozhlasu. Hlásiče budou ovládány bezdrátovou technologií a budou propojeny s integrovaným záchranným systémem, jehož centrála pro náchodský region sídlí v Hronově.

Do konce září lze v Náchodě zaplatit poplatek za odpad bez sankcí

Email Tisk PDF

odpad

Už jen týden bude možné uhradit poplatek za svoz komunálního odpadu v Náchodě bez sankce. Do 30. září 2013 je stanovena lhůta pro řádné zaplacení. Po tomto datu, již bude opozdilcům částka 650 korun navýšena o pokutu ve výši 50 %.

Byla vyhlášena architektonická soutěž na obnovu mostu v Jaroměři

Email Tisk PDF

mostMěsto Jaroměř vyhlásilo architektonickou soutěž na obnovu Komenského mostu přes řeku Labe. Původní ocelový příhradový most z devatenáctého století, který spojoval historické centrum města Jaroměře s lokalitou Na Ostrově, poškodila v letošním roce povodeň a bylo nutné jej strhnout.

Farmářské trhy v Náchodě mají nového organizátora

Email Tisk PDF

farm1Již několik let se každou středu dopoledne konají farmářské trhy v Náchodě na náměstí. Pro nespokojenost občanů města a po několika jednáních v zastupitelstvu a radě města, rada města Náchoda přistoupila ke změně organizátora trhů a doufá tak ve zlepšení kvality a sortimentu prodávaných produktů na trhu.

Poláci chtějí navázat nové kontakty a bližší spolupráci mezi podnikateli polsko - českého pohraničí

Email Tisk PDF

polsko

Ząbkowice Śląskie pořádají v termínu 14. a 15. září 2013 ve své hale Słoneczne 7. ročník Hospodářské prezentace Ząbkowické země. Polští organizátoři si od této akce slibují navázání nových kontaktů a bližší spolupráci mezi podnikateli polsko - českého pohraničí.

Strana 9 z 12

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře