Thursday 26.November 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce

Práce

Nové Město nad Metují opraví v příštím roce důležité komunikace

praceRok 2016 byl pro Novoměšťáky rokem plným uzavírek chodníků a silnic. Ani v roce 2017 tomu nebude jinak, dopravu a chůzi ve městě bude opět komplikovat množství oprav komunikací a chodníků. Z dlouhodobých průzkumů mezi obyvateli Nového Města nad Metují vyplývá, že je nejvíce trápí právě stav místních komunikací a chodníků. Proto je prioritou vedení města investovat do jejich oprav co nejvíce finančních prostředků, ať již z rozpočtu jejich správců, z externích zdrojů nebo z rozpočtu města.

Investiční akce v Náchodě finišují. Nový most v Bělovsi byl v pátek zprůjezdněn

most v Belovsi 6Podzimní měsíce se každoročně nesou v duchu dokončování všech stavebních prací a to se týká i mnoha investičních akcí města Náchoda.

Lávky do Pekla jsou opraveny, čeká je ještě protiskluzový nástřik

f a 4119 1171346V uplynulých dvou týdnech byly opraveny nezastřešené části lávek "na Ostrovech" a "v Pekle". Jejich začátek a konec byl opraven především z důvodu havarijního stavu a hrozícího nebezpečí úrazu.

Práce na komunikaci v trutnovské Blanické ulici se chýlí ke konci

V květnu začaly práce na rekonstrukci plynovodu, vodovodu a povrchu vozovky v Blanické ulici u Jiráskova náměstí v Trutnově. V týdnu od 10. do 14. října je naplánována poslední etapa prací.

Přecházení přes ulici Kladskou v Náchodě bude do konce října jednodušší

kladstaZ důvodu výstavby nového místa pro přecházení přes komunikaci II/303 v Kladské ulici v Náchodě bude částečně omezen provoz na chodníku a cyklostezce v této ulici u provozovny Koupelny Ptáček. Stavební práce bude v termínu od 5. do 31. října 2016 provádět firma SILVAGRO s.r.o. a budou koordinovány tak, aby byla vždy jedna strana chodníků průchozí. V termínu od 5. do 9. října 2016 bude probíhat příprava staveniště a instalace dopravního značení.

Rekonstrukce průtahu Náchoda míří do další fáze

si1V pátek 9. září proběhl v pořadí druhý velký kontrolní den na stavbě průtahu Náchoda za účasti všech zainteresovaných subjektů, stavbařů a Policie ČR. Stavební práce doposud probíhají podle harmonogramu bez větších komplikací. Cílem setkání přibližně týden před dokončením právě realizované etapy bylo stanovit podrobnosti dopravních opatření pro etapu další.

Nové parkoviště v náchodské Sokolské ulici už zanedlouho ocení především rodiče prvňáčků

na1Ulice Sokolská nedaleko centra Náchoda se během prázdnin proměnila k nepoznání. V průběhu července a srpna zde společnost SILVAGRO s. r. o. z Horních Rybníků vybudovala nové parkoviště a opravy se dočkaly také přilehlé chodníky.

Kraj rozbíhá první silniční projekty v rámci rozšíření zóny Solnice-Kvasiny. Jedním je oprava silnice mezi Novým Městem nad Metují a obcí Spy

dobrOdůvodnění významné veřejné zakázky na rekonstrukci silnice mezi Novým Městem nad Metují (Krčín) a obcí Spy za více než 50 milionů korun nebo odsouhlasení zahájení prací pro realizace obchvatů Domašína i Solnice schválila rada Královéhradeckého kraje. Dala tak zelenou přípravám prvních silničních akcí v rámci projektu Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice – Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém regionu.

Stavební práce na opravě průtahu Náchoda pokračují, na rekonstrukci komunikace plynule navazuje oprava chodníků

ko1Stavební práce v náchodských ulicích Pražská, Běloveská a Polská jsou v plném proudu a pokračují podle stanoveného harmonogramu. Ve středu 17. srpna 2016 se na prvním větším kontrolním dnu přímo na stavbě sešli zástupci Města Náchoda, Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správy Hradec Králové, Policie ČR a dodavatelů stavby, tj. společnosti EUROVIA CS, a. s. (komunikace) a SOVIS CZ, a.s. (chodníky). Právě rekonstrukce přilehlých chodníků a zřízení cyklistických pruhů je součástí oprav průtahu.

Strana 4 z 21

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře