Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Investiční akce v Náchodě finišují. Nový most v Bělovsi byl v pátek zprůjezdněn

Investiční akce v Náchodě finišují. Nový most v Bělovsi byl v pátek zprůjezdněn

seznam článků
Investiční akce v Náchodě finišují. Nový most v Bělovsi byl v pátek zprůjezdněn
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

most v Belovsi 6Podzimní měsíce se každoročně nesou v duchu dokončování všech stavebních prací a to se týká i mnoha investičních akcí města Náchoda.

Jednou z největších stavebních akcí ve městě, jejímž investorem je ŘSD Hradec Králové, je rekonstrukce průtahu silnice I/33. Ta probíhá od poloviny července a její letošní část bude dokončena dle plánu do konce listopadu. Nákladní vozidla tak nebudou muset v zimních měsících využívat objízdné trasy přes Červený Kostelec a Trutnov. V prosinci budou ještě probíhat další práce na dokončení rekonstrukce přilehlých chodníků, jejichž investorem je Město Náchod. Veškeré podrobné informace o probíhající stavbě poskytuje web www.prutahnachoda.cz , který k dnešnímu dni přivítal již více než 15 tisíc návštěvníků a kromě průběžných informací nabízí i aktuální pohledy na dopravní situaci pomocí webkamer.

Další velkou investiční akcí města je rekonstrukce parku "U Města Prahy", jehož dokončení je v důsledku většího rozsahu záchranného archeologického výzkumu bylo posunuto na květen příštího roku. Do konce letošního roku budou v parku provedeny terénní úpravy. Budou zhotoveny základy pro herní prvky a plotové treláže a z části i obruby. "Herní prvky i lavičky máme již nachystané, ale jejich osazení plánujeme hlavně z bezpečnostních důvodů až na jaře, aby to na stavbu nelákalo děti," upřesnil starosta Jan Birke. "V tomto týdnu byl také do parku již instalován umělecký prvek v podobě meče rytíře Hrona, který zhotovila umělecká dílna pana Ševčíka (viz poslední fotografie). Toto umělecké ztvárnění symbolu zakladatele města Náchoda se do budoucna nepochybně stane významným turistickým cílem," doplnil místostarosta Jan Čtvrtečka. V prosinci pak začnou stavbaři v části parku navazující na Masarykovo náměstí dláždit novou cestu a realizovat schody, žlaby a zděné lavičky. Práce budou následně pokračovat dle technologických možností a hlavně s ohledem na klimatické podmínky, kvalitu a záruku.

V uplynulém týdnu probíhaly intenzivně práce na dokončení stavby nového mostu v Bělovsi. Bylo instalováno zábradlí, provedena mostní prohlídka a Policie ČR od pátku 11. listopadu 2016, schválila předběžné užívání mostu a provoz v těchto místech může být obnoven. "To je jistě dobrá zpráva pro řidiče, přestože všechny práce s ohledem na složitost celého projektu ještě nejsou dokončeny. Do konce listopadu budou probíhat dokončující práce v okolí mostu a v korytu řeky Metuje včetně demontáže mostního provizoria a dokončení vozovky a chodníků," dodal starosta Jan Birke.

Zdroj www.mestonachod.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře