Neděle 25.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Nové Město nad Metují opraví v příštím roce důležité komunikace

Nové Město nad Metují opraví v příštím roce důležité komunikace

praceRok 2016 byl pro Novoměšťáky rokem plným uzavírek chodníků a silnic. Ani v roce 2017 tomu nebude jinak, dopravu a chůzi ve městě bude opět komplikovat množství oprav komunikací a chodníků. Z dlouhodobých průzkumů mezi obyvateli Nového Města nad Metují vyplývá, že je nejvíce trápí právě stav místních komunikací a chodníků. Proto je prioritou vedení města investovat do jejich oprav co nejvíce finančních prostředků, ať již z rozpočtu jejich správců, z externích zdrojů nebo z rozpočtu města.

"Díky usilovným jednáním s majiteli silnic, jako je kraj nebo Ředitelství silnic a dálnic, budou i v příštím roce pokračovat opravy nejdůležitějších silnic v našem městě. Se začátkem stavební sezony budou v dubnu zahájeny hned dvě velké opravy silnic: Spy – Krčín (po Žižkovo náměstí) a úsek Na Hradčanech (odbočka koupaliště) – Jestřebí. Po jejich ukončení v létě bude navazovat oprava zbývajícího neopraveného úseku silnice mezi Husovým náměstím a Sepským mostem a oprava silnice mezi mostem u Ammannu a Vrchovinami. Podotýkám však, že vše ještě záleží na schválení peněz ze státního a krajského rozpočtu," uvedl místostarosta Michal Beseda.

Již od loňského roku je v Novém Městě nad Metují rozpočet města schvalován Zastupitelstvem města před koncem roku, zamezí se tak fungování města v rozpočtovém provizoriu. Tato změna zároveň umožňuje být jedním z prvních měst v okolí, které má schválené své investice pro příští rok. A také být jedním z prvních měst, které začíná soutěžit projekty a realizace v době, kdy stavební a projekční firmy teprve hledají naplnění svých kapacit.

"Podle našich zkušeností bylo právě pozdní schvalování rozpočtu a vyhlašování velkých výběrových řízení až na jaře jedním z důvodů, proč se v minulých letech některé investice nepodařilo včas uskutečnit," doplnil místostarosta Michal Beseda a dodává: "Veškeré opravy silnic a jejich řazení jsou sestaveny tak, aby vrcholily hlavní stavební akcí v roce 2018 – rozšířením podjezdu pod železničním mostem v Havlíčkově ulici. Tu je možné totiž provést pouze v době velké výluky na trati Týniště - Meziměstí, její odsunutí nepřichází v úvahu. Jinak by město mohlo čekat dalších více než 100 let na obdobnou výjimečnou souhru událostí, kdy se výluka na důležité železniční trati sejde v příznivým pohledem všech úřadů a institucí zapojených do této stavební akce."

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře