Tuesday 27.October 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce

Práce

Oprava ulic 28. října a Rašínova v Novém Městě nad Metují se blíží

ras1V polovině září tohoto roku začne oprava jedné z důležitých silnic v Novém Městě nad Metují. Jedná se o ulice 28. října a Rašínova, úsek od kruhového objezdu u hasičské zbrojnice k Mateřské školce Rašínova až po přechod u Stacionáře NONA.

V Olešnici bude do 30. září částečně uzavřena komunikace od ZŠ k bramborárně

prace 2Město Červený Kostelec upozorňuje na částečnou uzavírku místní komunikace pod tratí směrem k bramborárně v k.ú. Olešnice u Červeného Kostelce. V termínu od 25. července do 30. září zkomplikuje průjezd komunikací výkop pro uložení veřejného vodovodu a vodovodních přípojek.

Stavbaři budou v Náchodě pracovat i ve večerních hodinách

pn 2016 07 19 01Ve středu 20. července, tedy třetí den od zahájení opravy průtahu Náchoda, se starosta Jan Birke sešel se zástupci investora stavby - Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správy Hradec Králové - ředitelem Ing. Markem Novotným, sdružení zhotovitelů v čele se společností EUROVIA CS, a. s. - Ing. Michalem Šumpíkem a dopravním inženýrem Policie ČR Davidem Kultem, aby společně vyhodnotili první dny probíhajících oprav a vzájemně se informovali o dalším průběhu. Na základě debaty vznikla dohoda o dalším průběhu stavebních prací.

Náchod se chystá na opravy průtahu městem

na1Avizovaná oprava Pražské ulice, která prochází samotným centrem města a denně po ní projedou desítky tisíc vozidel, bude zahájena v pondělí 18. července 2016. "Čeká nás opět velmi složité období, dopravní omezení na průjezdu městem potrvá až do konce listopadu," upřesnil starosta Jan Birke.

Dnes se uzavře výpadovka z Hradce Králové na Nové Město nad Metují

zakazDnes se rozbíhají další nákladné rekonstrukce krajských silnic. Jednou z největších letošních investičních akcí v oblasti dopravy je oprava silnice II/308 z hradecké Slatiny k hranicím okresu Rychnov nad Kněžnou, která se skládá ze dvou etap. První z nich startuje právě dnes a je dále rozdělena do dvou samostatných úseků. První etapa bude ukončena v listopadu a náklady na ní dosahují 37,5 milionů korun včetně DPH.

Místní komunikace v Náchodě čekají opravy

op3Město Náchod pravidelně investuje do oprav místních komunikací. Stejně tak tomu bude i v letošním roce. V první polovině června byly vytypovány v obvodu města Náchoda komunikace ve špatném stavebním stavu a byla navržena co možná nejefektivnější a současně nejlevnější varianta jejich opravy.

Oprava schodiště i nová cyklověž. V Kuksu se chystají další projekty

kuksRevitalizace kaskádového schodiště v obci Kuks, okolí Braunova betléma nebo stavba nové věže pro kola. To jsou plány dalších projektů, které chystá Královéhradecký kraj prostřednictvím neziskové organizace Revitalizace Kuks do budoucna pro návštěvníky barokní perly kraje.

Stadion Hamra projde dlouho očekávanou rekonstrukcí

hamraSportovní areál Hamra v Náchodě se v letošním roce dočká již dlouho očekávané rozsáhlé modernizace. Stadion pochází z období 70. let minulého století, jeho technický stav tedy odpovídá stáří a frekvenci využívání. Za téměř padesát let prošly jeho branami tisíce malých i velkých sportovců a od doby vzniku byla prováděna jen běžná údržba areálu. Stadion proto vyžaduje neodkladnou rekonstrukci.

Běloves se připravuje na rekonstrukci mostu

mo1V příměstské části Běloves, v Lázeňské ulici, bude v nejbližších dnech zahájena oprava mostu. Vzhledem k tomu, že se jedná vlastně o výstavbu úplně nového mostu, probíhají již nyní, před vlastním zahájením stavby, práce na vybudování mostního provizoria, které bude v době stavby sloužit všem pěším, cyklistům a samozřejmě automobilové dopravě.

Strana 5 z 21

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře