Tuesday 27.October 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce

Práce

Řešení vandalismu v Náchodě - první "vlaštovka"

podchod_Raisova_1Po mnoha projevech vandalismu v Náchodě vyzval starosta města Jan Birke koncem května sprejery ke společné diskuzi. Nikdo se starostovy neozval. Případ poničeného podchodu má přesto nadějný závěr.

Náchod se připravuje na opravy křižovatek

SlavieNáchod v letošním roce čeká rekonstrukce dvou kruhových objezdů u Slávie a u Čedoku a výstavba nové okružní křižovatky v Bělovsi u dopravního hřiště.

Zahraniční společnosti mají zájem o geologický průzkum zásob plynu na Trutnovsku a v Broumovském výběžku. Města s tím nesouhlasí

plynV televizi a v denním tisku proběhla informace, že úředníci Ministerstva životního prostředí (MŽP) povolili zahraničním těžařským společnostem geologický průzkum v některých lokalitách, zda se v nich nachází ložiska ropy a břidlicového plynu. Jedním z těchto území je i Trutnovsko a Broumovský výběžek. Města v tomto regionu však s rozhodnutím nesouhlasí.

Osoby, které pobírají dávky hmotné nouze, uklízí Náchod

nachod

Vedení města Náchod (starosta Jan Birke, místostarostka Drahomíra Benešová a tajemnice MěÚ Náchod Hana Mílová) jednalo 7. října se zástupci Odboru sociálních věcí, zdravotnictví a školství MěÚ Náchod, Správy budov Náchod, s.r.o., a Technických služeb Náchod, s.r.o., na téma zlepšení úklidu města Náchoda a její organizace s výhledem na příští rok prostřednictvím osob, které vykonávají veřejnou službu, veřejně prospěšné práce a alternativní tresty.

Mostecký nápad v situaci podobné s Broumovskem se osvědčil: práci má 9 nezaměstnaných

chanov

Podle informace Agentury pro sociální začleňování, která působila 3 roky i v Broumově, město Most loni zařadilo do podmínek pro veřejné zakázky, že firmy, které je chtějí získat, musí zaměstnat aspoň 10 procent lidí dlouhodobě bez místa.

Strana 21 z 21

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře