Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Kraj rozbíhá první silniční projekty v rámci rozšíření zóny Solnice-Kvasiny. Jedním je oprava silnice mezi Novým Městem nad Metují a obcí Spy

Kraj rozbíhá první silniční projekty v rámci rozšíření zóny Solnice-Kvasiny. Jedním je oprava silnice mezi Novým Městem nad Metují a obcí Spy

dobrOdůvodnění významné veřejné zakázky na rekonstrukci silnice mezi Novým Městem nad Metují (Krčín) a obcí Spy za více než 50 milionů korun nebo odsouhlasení zahájení prací pro realizace obchvatů Domašína i Solnice schválila rada Královéhradeckého kraje. Dala tak zelenou přípravám prvních silničních akcí v rámci projektu Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice – Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém regionu.

Vůbec nejblíže samotné realizaci má projekt rekonstrukce vozovky III/30821 Spy – Nové Město nad Metují (Krčín). "Zde odhadujeme celkové finanční náklady na 51,7 milionu korun bez DPH, což je maximální nabídková cena v zakázce. S rekonstrukcí by se mělo začít v příštím roce. Protože se jedná o zakázku nad 50 milionů korun, musí ji schválit ještě krajské zastupitelstvo," řekl krajský radní pro oblast investic Josef Dvořák.

Předmětem veřejné zakázky jsou zde stavební práce na rekonstrukci celé komunikace III/30821, které začínají na křižovatce silnic II/308 a III/30821 v Novém Městě nad Metují, části Krčín a končí v části Spy, na křižovatce se silnicí I/14. Upravovaný úsek měří necelé tři kilometry. Komunikace prochází zastavěnými územími, a proto se počítá i s vybudováním autobusových zálivů a napojujících chodníků.

"Rekonstrukcí této silnice dojde především ke zkvalitnění části tranzitní trasy Vrchlabí – Kvasiny a ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy, zkrácení dojezdových časů i snížení rizika nehodovosti," doplnil Dvořák. Tato akce bude financována z prostředků Ministerstva průmyslu a obchodu, které poskytne dotaci ve výši 75 %. Zbytek dofinancuje Královéhradecký kraj z vlastního rozpočtu.

Rada kraje také odsouhlasila samotnou realizaci obchvatu II/321 Černíkovice – Domašín a obchvatu I/14 – Solnice. V případě obchvatu Domašína se jedná o silnici v majetku Královéhradeckého kraje, délka obchvatu by měla být necelé dva kilometry a celkové náklady akce se odhadují asi na 135 milionů korun. Obchvat Solnice má navazovat na již vybudovanou část. Délka druhé části obchvatu by měla být více než 1,5 kilometru a dále bude vybudován nadjezd v délce 30 metrů a estakáda v délce 180 metrů. Celkové náklady se zde odhadují na 373,5 milionu korun. Ačkoliv se v případě obchvatu Solnice jedná o silnici v majetku státu, Královéhradecký kraj bude stavbu připravovat až do fáze vydaného pravomocného stavebního povolení. Výběrové řízení na zhotovitele a realizaci už pak zajistí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

"Pro obě tyto strategicky důležité stavby je již zajištěno financování. Obě splnily podmínky zařazení staveb do finančního plánu Státního fondu dopravní infrastruktury, odkud na ně bude poskytnuta stoprocentní dotace," doplnil Dvořák. Odsouhlasení realizace obou obchvatů bude schvalovat na podzim ještě krajské zastupitelstvo.
Zmiňované dopravní akce byly zařazeny do projektu "Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice – Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém regionu" na základě Usnesení vlády České republiky č. 97 ze dne 9. 2. 2015, jehož cílem je podpořit realizaci nové strategické průmyslové zóny o velikosti 51,62 hektarů navazující na stávající strategickou průmyslovou zónu Kvasiny, a zároveň podpořit vybudování nezbytné dopravní a technické infrastruktury, akce v oblasti školství, volnočasových aktivit a zdravotnictví v Královéhradeckém kraji. Díky projektu rozšíření zóny Solnice – Kvasiny získá Královéhradecký kraj další investice až ve výši tří miliard korun.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře