Neděle 25.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Rekonstrukce průtahu Náchoda míří do další fáze

Rekonstrukce průtahu Náchoda míří do další fáze

seznam článků
Rekonstrukce průtahu Náchoda míří do další fáze
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

si1V pátek 9. září proběhl v pořadí druhý velký kontrolní den na stavbě průtahu Náchoda za účasti všech zainteresovaných subjektů, stavbařů a Policie ČR. Stavební práce doposud probíhají podle harmonogramu bez větších komplikací. Cílem setkání přibližně týden před dokončením právě realizované etapy bylo stanovit podrobnosti dopravních opatření pro etapu další.

Do pondělí 19. září 2016 bude dokončena oprava právě opravované části komunikace včetně položení asfaltového koberce. U chodníků v ulici Běloveské bude do té doby dokončena cementová stabilizace a následně budou postupně dodlážděny. Do tohoto dne bude tedy kompletně dokončen povrch na opravovaných dvou třetinách komunikace a veškeré práce se přesunou na její druhou stranu. Z důvodu zajištění bezpečnosti stavbařů bohužel nebude možné spustit obousměrný provoz na opravené části komunikace.

"Tím hlavním důvodem je umístění inženýrských sítí v následující části komunikace vyžadující mnohem větší rozsah záboru (jak do šířky, tak do hloubky). Proto, aby bylo vůbec možné provést rekonstrukci těchto inženýrských sítí, s ohledem na bezpečnost stavbařů a samozřejmě také všech účastníků silničního provozu, nezbývá nic jiného, než přijmout stávající variantu řešení objízdných, tedy i s odklonem nákladní dopravy směrem na Trutnov až do konce listopadu," posteskl si starosta Jan Birke.

Všechny stavební práce budou v letošním roce dle plánu dokončeny do 30. listopadu. Navíc se ještě začne s opravou úseku na výjezdu z Náchoda. Od 17. října do přibližně poloviny listopadu se bude za obousměrného provozu s částečným omezením opravovat úsek v ulici Českoskalické od odbočky do ulice U Cihelny po odbočku na Nové Město nad Metují. V tomto cca 350 metrovém úseku bude probíhat frézování a následné položení nového živičného krytu.

Během jednání se debatovalo také o objízdných trasách, kde Ředitelství silnic a dálnic, Správa Hradec Králové, má vyčleněny finanční prostředky i na nutné opravy komunikací v této trase způsobené zvýšeným pohybem kamionů. Tyto opravy proto budou průběžně realizovány.

"Současně s probíhající investicí města do přilehlých chodníků jsme se rozhodli, že opravíme ještě navazující část chodníku poblíž čerpací stanice ve směru k pivovarskému mostu a také chodník u Obchodní akademie Náchod, který si rekonstrukci rovněž zaslouží," dodal starosta Jan Birke.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře