Tuesday 27.October 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce

Práce

Modernizace náchodské nemocnice: Projektant bude s krajem na opravě projektové dokumentace spolupracovat

nemocOprava projektové dokumentace do 45 kalendářních dnů a spolupráce s odbornou firmou, která bude revizi dozorovat. Na tom se domluvilo vedení Královéhradeckého kraje s projektantem dokumentace, která je důvodem zrušení miliardového tendru na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod.

V Náchodě se bude opravovat další viadukt v centru města

via3Od pondělí 22. února budou v centru města probíhat přípravné práce na opravu viaduktu "u Bílé růže". Firma Chládek a Tintěra bude připravovat zázemí stavby, která bude zahájena 1. března 2016.

Rekonstrukce nádražní budovy v Náchodě postoupila do další etapy

f u 3748Koncem minulého týdne byly v rámci rekonstrukce budovy nádražní výpravny v Náchodě zprovozněny po kompletní opravě veřejně přístupné prostory. Budova, která je v majetku Českých drah, prochází rekonstrukcí od srpna loňského roku.

Ratibořice se dočkaly zpevnění cest a vyčistění příkopů

p1210437Rozsáhlé a prospěšné změny překvapily v posledních týdnech návštěvníky ratibořické Bažantnice. Cestu Babiččiným údolím občané dlouhodobě kritizovali. Vedení města Česká Skalice se proto vytrvale obracelo na vlastníka, aby tento stav změnil. Proto se Lesy České republiky (LČR) snažily nevyhovující situaci napravit.

V novoměstské Náchodské ulici byly dokončeny všechny stavební práce

novV pondělí byly ukončeny veškeré stavební práce v Nachodske ulici. Rekonstrukce byla zahájena v polovině března letošního roku a probíhala ve třech etapách. V poslední fázi firma Porr pro Nové Město nad Metují vystavěla cyklostezku, chodníky a vysázela zeleň. Na dokončení ještě čeká vodorovné dopravní značení, které je prováděno průběžně podle podmínek počasí bílou barvou. Na jaře bude nahrazeno trvanlivým plastovým nátěrem.

Příměstská část Lipí se může chlubit novou návsí a opravenou přilehlou komunikací

lip1Během září a října letošního roku opravilo město Náchod náves v příměstské části Lipí. Na žádost místních občanů byla tato oprava rozšířena o opravu komunikace z návsi až po sportovní hřiště.

Město Náchod nabízí občanům kompostéry

kompMěsto Náchod zakoupilo v rámci projektu "Nakládání s BRO - kompostování" kompostéry o objemu 700 l určené ke kompostování komunálního biologického odpadu.

Nezaměstnaní v Náchodě pomáhají s úklidem města

ne1Město Náchod dlouhodobě poskytuje pracovní místa nezaměstnaným občanům, kteří jsou závislí na systému pomoci v hmotné nouzi.

Oprava Hurdálkovy ulice v centru Náchoda je dokončena

1Město Náchod po opravách vodovodu a vedení Teplárny Náchod, které celkové rekonstrukci komunikace předcházely, zahájilo stavební práce v ulici Hurdálkova 1. července 2015. Zhotovitelem akce je firma Dlažba Vysoké Mýto, s. r. o., která opravu konstrukce vozovky i chodníku začala vybouráním původního asfaltového povrchu. Na komunikaci jsou nyní osazeny žulové drobné kostky přírodní barvy, na chodník byla použita mozaiková dlažba rovněž v přírodní barvě a se vzorem.

Strana 7 z 21

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře