Pátek 23.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika V letošním roce podpoří kraj své nemocnice částkou 100 milionů korun

V letošním roce podpoří kraj své nemocnice částkou 100 milionů korun

Email Tisk PDF
seznam článků
V letošním roce podpoří kraj své nemocnice částkou 100 milionů korun
Strana 2
Všechny strany

nemoNávrh na vyrovnávací platby za poskytování veřejné služby na rok 2016 v krajských nemocnicích schválila na svém včerejším jednání Rada Královéhradeckého kraje. Na zajištění urgentní (neodkladné) akutní lůžkové a ambulantní nemocniční péče by měl kraj doplácet letos celkem 100 milionů korun, což je o 26 milionů méně než za rok 2015. Návrh bude schvalovat ještě krajské zastupitelstvo.

"Na letošní rok jsme na vyrovnávací platby krajským nemocnicím za poskytování veřejné služby vyčlenili z rozpočtu 100 milionů korun, tedy o 26 milionů korun méně než v loňském roce," říká krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková. Za snížením vyrovnávacích plateb ze strany kraje stojí především zlepšení hospodářské situace nemocnic. "Všechny nemocnice se nám podařilo dostat v roce 2015 do černých čísel. Pro letošní rok nám nahrává i zvýšení úhradové vyhlášky, která má ale z větší části pokrýt plánované 5% zvýšení mezd zaměstnanců krajských nemocnic. V případě, že by tyto prostředky nestačily, necháváme si v rozpočtu ještě 30 milionů korun jako rezervu," doplnila radní Třešňáková.

Nemocnice se na základě smluv o poskytování veřejné služby zavazují k provozování těch oborů, které jsou v rámci jejich činnosti ztrátové. Kraj má pak povinnost tyto ztrátové činnosti, jako je zajištění urgentní akutní lůžkové a ambulantní nemocniční péče, zdravotnickým zařízením vyplácet právě formou vyrovnávací platby. Návrh schválila Rada Královéhradeckého kraje a bude ho schvalovat i krajské zastupitelstvo.

Předběžné hospodářské výsledky nemocnic za rok 2015 jsou v kladných číslech

"Velmi předběžné hospodářské výsledky ukazují, že všechny krajské nemocnice vytvořily za rok 2015 zisk 25 milionů korun. Finální výsledky budeme mít až v pololetí po vypořádání se zdravotními pojišťovnami," komentoval uplynulý rok předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Miroslav Procházka. Co se podle něj podařilo, je fakt, že se z krajských nemocnic staly standardní organizace, které platí své krátkodobé závazky včas. "Během posledního půl roku se nám podařilo vymazat takřka všechny krátkodobé závazky po splatnosti," dodal Procházka.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře