Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Náchod čekají investice za téměř půl miliardy korun

Náchod čekají investice za téměř půl miliardy korun

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchod čekají investice za téměř půl miliardy korun
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

f u 3731Schválený městský rozpočet pro rok 2016 je z velké části naplněn investicemi, a to v objemu 180 milionů korun. To je předzvěstí realizace mnoha velkých akcí. Jako každý rok půjde zejména o rekonstrukce místních komunikací a chodníků a zvelebování veřejných prostranství a parků. Dobrou zprávou je, že v letošním roce dojde i na dlouho očekávanou rekonstrukci sportovního stadionu Hamra.

Velká péče je věnována mimo jiné i realizaci projektu v místě historických Malých lázní v Bělovsi, kterým se chceme připojit k odkazu tradice lázeňství v našem městě. "V těchto místech vyroste areál s rekonstruovaným posledním zbytkem původních lázní, kolonádou a novým místem s minerální vodou včetně venkovních vodních rehabilitačních prvků (např. Kneippův chodník, apod.)," upřesnil místostarosta Tomáš Šubert.

Investice města je však třeba vnímat i v návaznosti na investice státu, už proto, že spolu v mnoha případech úzce souvisejí. A v následujících letech nepůjde o investice pouze do dopravní infrastruktury. Společně s Národním památkovým ústavem připravujeme už v letošním roce zahájení revitalizace zámeckého kopce, který je významnou dominantou Náchoda a do budoucna bude jedním z pilířů rozvoje cestovního ruchu. Ostatně už dnes je náchodský zámek zpravidla hlavní destinací, kam turisté při návštěvě Náchoda zavítají. A pro nás Náchoďáky to bude opět příjemné místo pro procházky a odpočinek. V tomto případě by se mělo jednat o investici v celkovém objemu 120 milionů korun.

V srpnu letošního roku letošního roku bude také dokončena rekonstrukce nádražní budovy, kterou financují České dráhy (19 mil. Kč). "Tím dojde k provázanosti se stavbou nového terminálu autobusové dopravy, tak jak jsme od počátku iniciovali. Jsem rád, že díky vzájemné spolupráci Města Náchoda a Českých drah se cestující v letošním roce dočkají důstojného prostředí na příjezdu a odjezdu autobusů i vlaků," uvedl Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace a náchodský zastupitel.

Správa železniční a dopravní cesty opraví v letošním roce most "u Bílé růže". Po opravách dvou viaduktů (u nádraží a u finančního úřadu), které proběhly v loňském roce, tak bude opraven za cca 1,7 mil. Kč také tento most v centru města. A v neposlední řadě přijde letos na řadu oprava páteřní komunikace, která prochází Náchodem. To je rovněž investice státu, resp. ŘSD Hradec Králové, v celkovém objemu cca 130 mil. Kč, která významně přispěje ke zlepšení dopravní situace a průjezdu městem.

Rekapitulace objemu investic v roce 2016:

Investice z rozpočtu města 180 mil. Kč

Státní investice 130 mil. Kč (rekonstrukce průtahu Náchodem)
120 mil. Kč (revitalizace zámeckého kopce)
19 mil. Kč (rekonstrukce nádražní budovy)
1,7 mil. Kč (viadukt u Bílé růže)

"Suma sumárum, když všechny zmíněné investice sečteme, jde skutečně o historicky nejvyšší částku blížící se téměř půl miliardě korun," podotýká starosta Jan Birke a dodává: "Přesto, že si jednotlivé akce v průběhu své realizace vyžádají omezení nás všech, věřím, že po jejich dokončení na mnohá omezení rychle zapomeneme a budeme se těšit z výsledku."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře