Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Novoměstští zastupitelé schválili rozpočet na rok 2016

Novoměstští zastupitelé schválili rozpočet na rok 2016

Email Tisk PDF

novacJedním z nejdůležitějších bodů, které projednávali na svém posledním letošním jednání 3. prosince 2015 novoměstští zastupitelé, byl návrh rozpočet Nového Města nad Metují. Po dlouhé diskuzi byl schválen 18 hlasy z 19 přítomných zastupitelů.

Příjmy předpokládá Nové Město nad Metují v roce 2016 ve výši 152,4 mil. Kč, výdaje obdobně jako v roce 2015 jsou plánovány na 170,2 mil. Kč. Rozpočet je sestaven jako vyrovnaný, předpokládaný schodek ve výši 17,8 mil. Kč bude kryt přebytkem hospodaření z minulých let.

V letošním roce vedení města přistoupilo k zásadní změně při schvalování rozpočtu, město nebude na začátku roku po mnoha letech hospodařit v režimu rozpočtového provizoria. "V minulých letech bylo ke konci roku vždy schvalováno pouze rozpočtové provizorium a rozpočet byl následně schvalován až na únorovém jednání zastupitelstva. Schválení rozpočtu již před koncem roku umožní nejen lepší plánování investic v průběhu roku, ale i jejich vysoutěžení v době, kdy stavební firmy teprve hledají zakázky pro následující sezonu. Snažíme se tak předejít situaci, kdy za současného růstu naší ekonomiky bude pravděpodobně pro některé akce nedostatek kapacit ve stavebnictví. Nemalý přínos spatřujeme i v plánování činnosti škol, školek a ostatních městských příspěvkových organizací, které již v prosinci budou přesně vědět, kolik peněz dostanou následující rok do svého rozpočtu," uvedl místostarosta Michal Beseda.

Jednou z nejvýznamnějších investičních akcí roku 2016 bude zateplení panelových budov čp. 44-47 Na Rychtě, rekonstrukce západního a jižního Zadomí, které bude zadlážděno, stejně jako jsou již nyní upravena severní a východní strany Zadomí. Významnou investicí bude také vybudování kanalizace v ulici Nábřežní a pokračování v budování kanalizace ve Vrchovinách.

Chystají se také další opravy chodníků a silnic ve městě. "Stav nejen silnic, ale i chodníků, je tím, co podle všech průzkumů obyvatele našeho města trápí nejvíce. Z oprav chodníků je v plánu kromě mnoha jiných například oprava v ulici Na Táboře, ve Vrchovinách u viaduktu a také v ulici Nádražní. Již na jaře 2016 začne kompletní oprava Sepského mostu, v dalších letech bude opravována silnice mezi Spy a Žižkovým náměstím v Krčíně, na kterou naváže oprava od Žižkova náměstí po křižovatku u Papežů," uvedl starosta Petr Hable.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře