Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Rok od startu rozšíření průmyslové zóny Solnice - Kvasiny: zajištění pozemků i první projekty

Rok od startu rozšíření průmyslové zóny Solnice - Kvasiny: zajištění pozemků i první projekty

Email Tisk PDF

mapka kvasiny textZajištění více jak 95 % pozemků potřebných pro rozvoj zóny, příprava velkých stavebních dopravních akcí, jako jsou obchvaty měst a obcí na Rychnovsku, ale i další příprava na milionové projekty z oblasti školství, zdravotnictví i občanské vybavenosti. To jsou prozatím výsledky roční práce kraje na rozšíření průmyslové zóny Solnice - Kvasiny, díky níž poputují do rychnovského regionu miliardové investice.

Uplynul přesně jeden rok od doby, kdy vláda schválila usnesení k přípravě rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice - Kvasiny a tím také došlo ke zlepšení infrastruktury v Královéhradeckém kraji.

"Za ten rok jsme udělali velký kus práce. Pod zárukou smluv o smlouvách budoucích se podařilo zajistit už více jak 95% pozemků pro vznik průmyslové zóny, což je v tuto chvíli nejdůležitější. Dalším důležitým krokem je z mého pohledu uzavření smlouvy o spolupráci s dotčenými obcemi a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. Tou jsme podmínili přípravu více jak padesátky dalších projektů, které se mají v rámci zóny uskutečnit. Královéhradecký kraj bude totiž administrovat vše potřebné kolem vzniku nové zóny, budeme organizovat investice dotčených měst a obcí a poneseme odpovědnost koordinátora celé investice ve výši téměř tří miliard korun," zhodnotil hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Díky celému projektu se obyvatelé kraje dočkají především dlouho očekávaných významných silničních staveb, jako jsou například obchvaty měst. "Stavbu obchvatu Opočna bychom mohli zahájit v roce 2017, nyní se dokončují majetkoprávní vztahy. Rychnovský obchvat je ve fázi změny územně – plánovací dokumentace (ÚPD) a pracuje na něm přímo město ve spolupráci s ŘSD. Obchvat Domašína a Solnice koordinujeme my, opět ve spolupráci s ŘSD. Prozatím zde máme hotov investiční záměr, nyní probíhá ekonomické vyhodnocení stavby. Obchvat Častolovic je v přípravě změn ÚPD přímo městyse a také města Kostelec nad Orlicí," informoval o přípravě jednotlivých silničních projektů radní pro oblast investic Josef Dvořák.

Nejdále je prozatím podle něj rekonstrukce silnice III. třídy Spy – Nové Město nad Metují. "Tato stavba je ve stavebním řízení a měla by se realizovat v roce 2017," dodal Dvořák.

Díky investicím z různých resortů se v rámci projektu rozšíření zóny dočkají modernizace i další odvětví. Plánují se tak rekonstrukce školských zařízení v Solnici a Kvasinách nebo velká rekonstrukce krajské Vyšší odborné a Střední průmyslové školy v Rychnově nad Kněžnou za necelých 90 milionů korun. Celkem by se mělo do školských zařízení, kulturních objektů a sportovišť investovat téměř 490 milionů korun.

Významná modernizace v objemu asi 300 milionů korun je plánována i v rychnovské nemocnici. "Zde je rekonstrukce prozatím ve fázi zpracování studií, které ve vazbě na nárůst obyvatelstva a pracovníků v regionu může ovlivnit její zaměření," řekl radní Dvořák. Podle něj by měly investice do rychnovské nemocnice vést ke stabilizaci, zachování, ale především pak zkvalitnění zdravotnické péče.

Celková investice, která poputuje do regionu díky krajskému projektu Rozšíření průmyslové zóny Solnice - Kvasiny a zlepšení veřejné, dopravní a technické infrastruktury v Královéhradeckém kraji, má dosáhnout až 3 miliard korun. Spolufinancování ze strany Královéhradeckého kraje má být ve výši asi 200 milionů korun. Díky rozšíření krajské průmyslové zóny má dojít k vytvoření 400 pracovních míst.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře