Pátek 3.květen 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty Jaroměřské florbalistky vstoupily vítězně do 1. ligy. Muži naopak prohráli

Všechny strany

jaro2Ženy florbalového oddílu TJ Sokol Jaroměř vstoupily vítězně do celostátní soutěže – 1. ligy žen, kterou si vybojovaly v loňské sezoně v baráži na domácí palubovce. Svou prvoligovou premiéru si odbyly v domácím prostředí, kdy v sobotu porazily SK Bivojky Litvínov a v neděli zvítězily proti Florbalové akademii Mladé Boleslavi – Nymburku. Jaroměřští muži svůj první zápas v Národní lize prohráli po boji s Kadaní.

Ženy

Jaroměř - Litvínov 7 : 1

Jaroměřské ženy vstoupily do zápasu s vyčkávací taktikou, co soupeř předvede. Již v první třetině bylo znát, že Jaroměř by měla být lepším týmem. A to se ukazovalo i na skóre. V 5. minutě šla děvčata do vedení 1:0 a o 4 minuty zvyšovaly na 2:0. I přes velké množství šancí na obou stranách to dlouho vypadalo, že v 2. části branka nepadne. Až v 11. minutě se podařilo konečně proměnit jaroměřským hráčkám akci v branku – 3:0. A aby toho nebylo málo, tak ještě přidaly další dvě branky a do 3. třetiny vstupovaly za stavu 5:0. Na začátku poslední třetiny se dokázal prosadit i hostující tým a vymazal tak čisté konto výborně chytající domácí gólmanky – 5:1. Domácí svěřenkyně však nenechaly nic náhodě a připsaly si do konce zápasu ještě další dva přesné zásahy (oba Káťa Martinková, která tím dovršila svůj první prvoligový hattrick). A tak se mohly na konci zápasu radovat z úspěšné premiéry za 7:1 pro Jaroměř.

Jaroměř - FA MB-Nymburk 4 : 1

V neděli nastoupily domácí hráčky proti týmu Nymburka, doplněného hráčkami z Mladé Boleslavi. Po úspěšné premiéře byly jaroměřské holky namotivované a chtěly přidat další body do tabulky. Vstup do zápasu byl velice podobný tomu sobotnímu. Jaroměř čekala v jakém světle se soupeřky ukážou. Obranná fáze Jaroměři vycházela celkem v pohodě. S útočnou fází to bylo o něco horší. Ne snad, že by si nevypracovávaly šance, naopak. Ale konečná přihrávka nebo přímo zakončení pokulhávalo, a když už, tak míček končil u hostující gólmanky. I tak se mohly domácí florbalistky radovat z vedení 1:0 v 1. třetině po střele z výběhu, která byla přesně umístěná do růžku. Na rozdíl dvou branek odskočila Jaroměř ihned na začátku 2. části po pěkném pasu za obranu – 2:0. Další branky si nechaly domácí hráčky až do poslední dvacetiminutovky. Nejprve zvyšovaly domácí na 3:0. Ale po pár minutách se prosadily také hostující hráčky a rozdíl byl opět pouze dvoubrankový – 3:1. Poslední slovo na hřišti měly ale opět jaroměřské hráčky – 4:1. Tímto výsledkem také zápas skončil.

Úvodní prvoligový víkend se tedy vyvedl na výbornou. Dva zápasy, dvě výhry a 6 bodů do tabulky. Lepší začátek sezony si Jaroměř nemohla přát. Doufejme, že stejně dobré výkony budou předvádět i s dalšími soupeři, i když to rozhodně nebudou jednoduché zápasy. Na další dvojici zápasů vyráží ženy za 14 dní, tedy 4. a 5. října, kdy poměří své síly s pražskými Panthers a Slavií VŠ Plzeň.

Muži

Jaroměř - Kadaň 6 : 8

(Report ze zápasu podal jeden z hráčů Karel Hašek.) První zápas v Národní lize jsme aktivněji začali my a projevovalo se to i v šancích, Petr Rezek ale bohužel trefil jen tyč. Ta ale o pět minut později zazvonila i na naší straně a obraz hry se postupně srovnal, posléze i otočil. To se projevilo tím, že Kadaň šla do vedení první, když dal z hranice velkého brankoviště dvě minuty před koncem třetiny gól Dominik Kičura, kterému nahrával Martin Žemlička. Chvíli nato jsme ale dostali příležitost přesilové hry, kterou se nám ani na počátku druhé části nepodařilo využít. Netrvalo ale dlouho když Kamil Munzar vyslal Pavla Kotrče, který se se svou střelou nemýlil. Tento stav ale trval krátce, protože hosté se opět dostali do vedení, když zakončil šťastně o brankáře Martin Odlas se stejným nahrávajícím. Štěstí ale zafungovalo i na naší straně, když Dominik Haž nahrál Petru Rezkovi, který sice vystřelil do gólmana, kterého ale sražený míček přeloboval do brány - 2:2!

Poprvé jsme šli do vedení v polovině druhé třetiny, když rozehrávku soupeře vystihl Kuba Kubina, který se v zakončení nemýlil. Za chvilku ale nešťastně do branky propadlo nahození hostujícího Erika Štěrby. Zas jsme prohrávali, když si domácí obranu vymotala dvojice Aleš Limberg - Jan Odlas, když zakončoval druhý jmenovaný. Za minutku ale z basketbalové šestky srovnal Pavel Kotrč, kterého dobře našel Kuba Kubina. Za dvě vteřiny bylo ale vše jinak, kdy po buly našel Daniel Muchna Martina Odlase a ten se z hrany velkého brankoviště trefil přímo do růžku. Po druhé části 4:5.

A díky lobu Aleše Limberga od půlky šla Kadaň do do dvoubrankového vedení. Další navýšení přišlo o pár minut pozdeji, Jan Odlas po úniku po levém křídle prostřelil brankáře. Nám se bohužel šance využívat nedařilo. Ale Kadani ano, po střele zpoza trojky se prosadil Michal Malý a došlo na střídání brankářů. Nedlouho poté se o tyčku trefil Petr Rezek a snížil na 5:8. V čase 55:39 Pavel Kotrč nahrál Vojtovi Schwarzovi, který se trefil brankáři nad nohu. To bohužel bylo z naší strany vše a ani při hře 6 na 4 jsme se neprosadili. Ač nás bylo 14 a kadaňských 10, tak nás přeběhali, projevil se pravděpodobně rozdíl v zodpovědnosti vůči letní přípravě.

Komentář hostujícího trenéra Jiřího Štěrby: "Divácky zajímavý zápas. Hra byla nahoru dolů, o konečném výsledku rozhodla poslední třetina, kde bylo znát naší lepší fyzické kondice. Děkujeme."

Komentář domácího trenéra Kamila Munzara: "Soupeř nás jednoznačně po celý zápas předčil v pohybu, přesto jsme se dokázali ve druhé třetině dostat do vedení, ale bohužel lacinými chybami o něj rychle přišli. Nakonec rozhodl začátek třetí třetiny, kdy hosté dali rychle tři goly a tento náskok jsme již nebyli schopni dohnat. Děkuju divákům!"