Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty V "jarní" vodě Broďáku si zatrénovali mj. i dva pokořitelé Beringovy úžiny

V "jarní" vodě Broďáku si zatrénovali mj. i dva pokořitelé Beringovy úžiny

seznam článků
V "jarní" vodě Broďáku si zatrénovali mj. i dva pokořitelé Beringovy úžiny
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

ber1V sobotu 15. listopadu se sešly na břehu rybníka Brodský zhruba dvě desítky otužilců, aby si buď jen tak zaplavaly, nebo rovnou zatrénovaly na závody v zimním plavání. Setkání otužilců se tak zúčastnili jak červenokostelečtí plavci, tak zahraniční otužilci včetně "profesionálů". Počínání těchto odvážných sportovců i nesportovců sledovalo několik desítek lidí.

Listopadové setkání na Brodském bylo pokračováním únorové propagační akce, kdy otužilci plavali ve vysekaném úseku zamrzlého Brodského. Teplota o uplynulém víkendu byla o poznání přívětivější, dle slov organizátora akce, předsedy otužileckého oddílu Metujští tygři Petra Kociána, dokonce až jarní. Vzduch měl 8°C a voda závratných 10°C. Těchto "ideálních podmínek pro trénink" využili jak rekreanti, tak profesionálové.

České otužilecké plavání se totiž řadí mezi nejlepší na světě. Svědčí o tom např. jak počet lidí, kteří přeplavali kanál La Manche (18 – na suchozemský národ obdivuhodné číslo), tak počet medailí, které jsme získali na letošním mistrovství světa ve Finsku.

"Česká republika na letošním mistrovství světa vhodila světu rukavici. Na tomto mistrovství jsme získali dvě bronzové medaile, dvě stříbrné, a dokonce jednu zlatou! O tu se postarala plavkyně Magda Okurková, která zvítězila v královské disciplíně na 450 m," přiblížil úspěchy českého otužileckého plavání Petr Kocián a dodal: "Další mistrovství světa se uskuteční v Rusku v roce 2016 a o dva roky později by ho měla hostovat Česká republika. Nejvyšším cílem tohoto sportu je však dostat zimní plavání na olympijské hry."

Výše zmíněného letošního mistrovství světa (s teplotami vzduchu -27°C v noci a -8°C ve dne) se zúčastnili dva plavci, kteří se smočili také v rybníku Brodský: Čech Zdeněk Tlamicha a Angličan Jack Bright. Tito dva borci mj. také v minulosti přeplavali Beringovu úžinu. Do Brodského se také ponořil další Čech, který se zapsal do historie českého zimního plavání: Jan Kuřina. Spolu s již zmiňovaným Zdeňkem Tlamichou totiž jako jediní Češi zaplavali ledovou míli, tedy více jak 1610 metrů ve vodě o teplotě nižší než 5°C. Tito borci si spolu s Jakubem Valníčkem v "teplých" vodách Brodského pěkně zatrénovali na připravené trati o délce 2 kilometry.

Všichni zde zmínění pak o svých zážitcích, ale také o výhodách otužování, povyprávěli na besedě, která začala ve vodnické restauraci v kempu Brodský v 16 hodin.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře