Pátek 3.květen 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty Jaroměřským florbalovým týmům můžů a žen se dařilo

Jaroměřským florbalovým týmům můžů a žen se dařilo

sokolO víkendu se dařilo oběma týmům florbalového oddílu TJ Sokol Jaroměř. Muži v sobotu vybojovali první domácí výhru proti týmu Athletics Praha. Dařilo se také ženám, které v neděli vysoko porazily královéhradecký tým IBK.

Ženy: TJ Sokol Jaroměř – IBK Hradec Králové 7 : 1

Tyto dva týmy se pravidelně od svých začátků potkávaly v 2. lize žen, než IBK HK postoupil do 1. ligy žen. Vždy se jednalo o zajímavá utkání, a tak nebylo pochyb, že i tento zápas by měl mít zajímavý náboj. Možná i proto, že se týmy spolu potkaly po více než roční odmlce.

Vstup do utkání se Jaroměři povedl. Hráčky držely převážně míček na polovině hostujícího celku a snažily se kombinovat. Do šancí se dostávala postupně obě družstva (Jaroměř o něco více), avšak žádná z nich nekončila úvodní branou utkání. Ta padla ve 13. minutě po střele pod horní tyčku – 1:0 pro Jaroměř. O několik minut později bylo na hřišti dost hlučno. Po protestech domácích, kdy chtěli nájezd, jaroměřské hráčky zůstaly na rozehrávku v 6, a tak místo výhody, šly do čtyř. Oslabení přestály bez větších potíží a třetiny dokončily v klidu v plném počtu.

Vstup do 2. části se vyvedl svěřenkyním domácího trenéra na výbornou. Nejprve po půl minutě proměněné trestné střílení za hru v brankovišti a dvě minuty na to střela na zadní tyčku, na kterou hradecká golmanka nedosáhla – 3:0. Rozjeté jaroměřské playerky a zakřiknutý Hradec. To vše vyústilo v další dvě vstřelené branky do branky IBK, kdy jedna střela skončila za zády hostující brankářky po teči její spoluhráčky a druhá střela se za ní dostala přesným umístěním z velkého brankoviště – 5:0 pro domácí po 40 minutách.

I přesto, že jaroměřské florbalistky vedly o pět branek, nebylo před poslední třetinou ještě vyhráno. Bylo potřeba se soustředit na každý míček, udržet řádně zformovanou obranu a nejančit při rozehrávce, kdy byly naše obránkyně pod tlakem soupeřek. Až na výjimky se to vše domácím dařilo. Navíc se jim podařilo vstřelit dva slepené góly v 9. minutě a bylo rozhodnuto. Obzvláště ten poslední stál za to. Do akce se zapojil celý útok, který třemi přihrávkami vyšachoval ze hry celou hradeckou obranu, a poslední hráčka souhry zakončovala do prázdné branky – 7:0. Pár minut před koncem se IBK dočkalo alespoň čestného úspěchu, kdy se míček dostal po odrazu jaroměřské obránkyně po střele ze standartní situace za záda domácí brankářky – 7:1. Dále už se skore neměnilo, i když šance byly.

Muži: TJ Sokol Jaroměř - Athletics Praha 9 : 6

Hned ze začátku začali hráči Jaroměře ostřelovat soupeřovu branku. Závar se posléze sice podařil i Athletics, přesto zůstali domácí aktivnějším týmem. První ale skórovali hosté, když brejk 3 na 1 zakončil Tomáš Němeček po přihrávce Martina Kulleho. Druhý gól dal z dorážky Jan Vacek po střele nikým nebráněného Martina Kulleho. Třetí branka přišla rychle po chybě v rozehrávce, když Jan Vacek našel od mantinelu Tomáše Němečka. Nebráněný Tomáš Pytl z velkém brankovišti využil přihrávku Tomáše Furcha a zvýšil tak již na 0:4. V první části Jaroměř ale ještě dokázala snížit v poslední vteřině, když Kamil Munzar doběhl míček mířící do rohu, špičkou ho ještě posunul z úhlu před branku a tam důrazně zakončil Jan Škola.

V první půlce druhé části nebyl ani jeden z týmů schopen se dostat k nějaké příliš kloudné šanci. Ač se do té doby vykytly šance na obou stranách, z protiútoku opět udeřili hosté. Petr Kadlec při něm ve velkém brankovišti nalezl Tomáše Pytla - 1:5. Tak hra po 40 minutách i skončila a domácím nezbývalo než se opět spoléhat jestli to nevyjde ve třetí části. Po první třetině přešel soupeř do obranného bloku, který se těžko překonával.

"Do třetí části jsme vstoupili opět lépe a aktivita se vyplatila. Po minutě a půl našel před bránou Petr Hašek snižujícího Jiřího Novotného. Hned minutu nato Petr Hašek opět přihrával a Jan Hrobský zametl z trojky míček pod víko - 3:5! Za další dvě minuty nastřelil Jiří "Boris" Novotný břevno. Bohužel za chvilku po dalším protiútoku navýšili vedení Athletics, když zakončoval Tomáš Němeček, kterého vyslal Adam Čížek. Z následné přesilovky jsme ale opět snížili, Petr Hašek našel krosem Vojtěcha Schwarze, který se nemýlil. V půlce třetiny dostali možnost přesilové hry i hosté. V té jsme nastřelili opět břevno a po další velké nevyužité šanci poslal Jan Hrobský v oslabení svářečku do brány - 5:6! Otočkou z poza branky srovnal Vojtěch Schwarz, kterému nahrával Jiří "Boris" Novotný! 5 minut před koncem jsme šli znovu do oslabení. V tom unikl Boris, jehož zakončení odehrál hrou v brankovišti soupeř a Petr Hašek se postavil k trestnému střílení a proměnil ho! Poprvé v zápase jsme se dostali do vedení a to 7:6! Oslabení však mělo ještě minutu a půl pokračovat, což se také stalo, protože Athletics branku nevsítili. Naopak po pár vteřinách v plném počtu navýšil po zmatcích v obraně Jan Hrobský! Minutu a půl před koncem rozhodčí velmi diskutabilně vyloučili našeho hráče. Soupeř zkusil hru v 6, ale Jiří "Boris" Novotný soupeři odebral u mantinelu balónek a dal gól na závěrečných 9:6!

Opět nám udělala největší komplikace první třetina, po které jsme prohrávali 1:4. Do stíhací závěrečné části, která nám konečně vyšla, jsme šli dokonce za stavu 1:5. Závěrečná část ale skončila poměrem branek 8:1 a zápas jsme zvládli vyhrát!" Tolik komentář na internetovém webu florbalového oddílu TJ Sokol Jaroměř.