Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Hráči pétanque ze Stolína startovali na juniorském Mistrovství České republiky

Hráči pétanque ze Stolína startovali na juniorském Mistrovství České republiky

seznam článků
Hráči pétanque ze Stolína startovali na juniorském Mistrovství České republiky
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

stoL1Od čtvrtka 15. května do neděle 18. května proběhlo soustředění juniorů Petanque klubu Stolín spojené s Mistrovstvím České republiky dvojic a současně jednotlivců ve vyrážení. Náš klub měl v soutěži tři zástupce, nejzkušenějšího Martina Hájka ml., Jiřího Ježka a poprvé startujícího Jana Ježka.

Již popáté čekalo účastníky příjemné prostředí v Drhlenách v Českém ráji. Pod vedením Honzy Hudíka, Pavla Hejla a Pavla Hnilici bojovalo o prvenství 16 juniorů. Počasí nebylo zrovna příznivé, a tak se program musel přizpůsobovat.

První den jsme zahájili soutěží ve vyrážení, které se zúčastnili všichni, i když některým dětem se moc nechtělo. Ostatní pak během volných chvílí pilovali techniku ve skupinkách pod dohledem Martina Hájka st., Jiřího Ježka ml. a Libora Polácha. Střelba se juniorům moc nedařila. Ze základního kola se postupovalo s maximálním počtem 11 a minimálním počtem tří bodů. V zápalu tréninku došlo i k prvnímu úrazu. Nejmladší účastník si domů odvezl nejenom nové zážitky, ale i pěknou modřinu na zádech, když ho zasáhla hozená koule.

Druhý den nás probudil ostrý zvuk Hnildovy píšťalky, který oznamoval nástup na rozcvičku. Děcka na něco takového evidentně nejsou zvyklá, a tak než všichni vylezli z vyhřátých pelíšků, pěknou chvíli se čekalo. Někteří dorazili až ke konci rozcvičky a cvičit se jim také moc nechtělo. Nakonec se všichni proběhli kolem nedalekého rybníka. Následovala ranní hygiena a vydatná snídaně. Druhý den se na nás také usmálo štěstí, a zatímco po celé republice pršelo, Drhlenám se všechna mračna jako zázrakem vyhýbala. Díky tomu se podařilo dokončit soutěž ve vyrážení. Nejúrodnější na zásahy bylo semifinále, kde body celkově přesáhly čtyřicítku. Zbytek dne se opět trénovalo a hrálo.

Třetí den začínal opět rozcvičkou. Tentokrát dorazili všichni, včas a všichni také cvičili. Po snídani jsme zahájili turnaj dvojic a celé dopoledne se hráli základní skupiny. A jak při nás stálo štěstí v pátek, v sobotu jsme ho již zřejmě vyčerpali. Odpoledne začalo pršet a pršelo až do večera. Hřiště se díky tomu proměnila v blátivou masu. Museli jsme tedy čekat až do neděle. Náhradní program v podobě her a informací k pravidlům nebyl dostatečně vyčerpávající, což se projevilo na aktivitě dětí. Výsledkem byly dvoje prokopnuté dveře a jedno zraněné koleno. Rodiče viníků budou mít určitě "radost".

V neděli již naštěstí nepršelo a mistrovství se mohlo dohrát. Díky těžkému terénu zvítězila zkušenost a přesnější střelba. Nad celým turnajem bedlivě dohlížel zkušený rozhodčí Martin Bartoš. Po obědě už zbývalo jen vyhlášení vítězů.

Ve vyrážení zvítězil Honza Charvát před druhým Vojtou Bílkem a třetím Vojtou Žiakem. Ve dvojicích si nejlépe poradili s terénem Luboš Srnský s Honzou Charvátem před druhými Tondou Poláchem a Vojtou Žiakem. O třetí místo se podělili Lukáš Michalička s Vojtou Bílkem a naši Martin Hájek ml. s Honzou Ježkem. Tím bylo soustředění zakončeno.

Děti si kromě zážitků, pohárů a nových poznatků domů odváželi i kouřem provoněné oblečení z ohně, který nás po celou dobu zahříval. Vedoucí a trenéři se zase těšili na horkou koupel a klidný večer. Poděkování patří nejen jim, ale také majitelce paní Daně Vendlové a její výborné kuchyni i trpělivosti.

Foto Iva Ježková, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře