Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Karel Sedláček a Karolína Farná z Červeného Kostelce uspěli na šipkařském mistrovství Evropy

Karel Sedláček a Karolína Farná z Červeného Kostelce uspěli na šipkařském mistrovství Evropy

seznam článků
Karel Sedláček a Karolína Farná z Červeného Kostelce uspěli na šipkařském mistrovství Evropy
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

sip2TŠipkař Karel Sedláček z Červeného Kostelce opět ukázal, že patří mezi evropskou špičku. Na 19. mistrovství Evropy v polovině června získal bronz v turnaji národních týmů, bronz v prestižním turnaji mužských singlů a stříbro v mixech se svou partnerkou Karolínou Farnou.

V chorvatské Poreči se v polovině června uskutečnilo devatenácté mistrovství Evropy. A stejně jako loni i letos na něm zanechali medailovou stopu hráči šipkových klubů z Královéhradecka. Postarali se o to především pánové, jmenovitě Josef Dlab (Kousal Twist Trutnov) a Karel Sedláček (hrající za Maséry z Veselky Jičín a žijící v Červeném Kostelci). Oba byli aktivně přítomni při bronzovém tažení reprezentačního výběru v turnaji národních týmů a oba navíc přidali medaile v individuálních soutěžích.

Dlab společně s dvojicí z Krásného Lesa Ivetou Bruskou a Martinem Popelkou vybojoval titul mistra Evropy v triplmixech. Sedláček se po loňské dvojnásobné oslavě mistrovského titulu tentokráte musel spokojit "pouze" se stříbrem v mixech, kde mu sekundovala životní partnerka Karolína Farná (Sokolíci Červený Kostelec) a s bronzem v mužských singlech ve hře 501. Především tato medaile je dalším velkým osobním úspěchem Sedláčka. Získal ji totiž v konkurenci takřka 400 hráčů a především pak v tom vůbec nejprestižnějším individuálním turnaji, který se na šampionátu odehrál.

Z dam se krom zmiňované Farné pěknými výsledky blýskla Hana Bělobrádková (Maséři z Veselky Jičín), jenž vybojovala shodně sedmé místo ve dvou nejdůležitějších singlových turnajích, a to v 501 a Cricketu. Všechny výsledky ovšem zastínilo reprezentační družstvo žen, které v kategorii národních týmů dokázalo obhájit loňské prvenství!

Bilance našich "nároďáků" na evropských šampionátech je nadále famózní. Po loňském double, triumfu žen i mužů, letos opět nechyběly na stupních vítězů. V novém tisíciletí se radovaly z mistrovského titulu dohromady sedmkrát (ženy 4×, muži 3×). Celkový součet získaných medailí je ohromující – 23 cenných kovů z 30 možných (7 zlatých, 12 stříbrných, 4 bronzové). Tato bilance jasně dokazuje, že české šipky patří dlouhodobě mezi evropskou špičku.

Více informací včetně kompletních výsledkových listin či fotografií lze vyhledat na oficiálním webu Unie šipkových organizací – www.sipky.org .

Zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře