Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Jaroměřské florbalistky slaví postup do 1. ligy

Jaroměřské florbalistky slaví postup do 1. ligy

seznam článků
Jaroměřské florbalistky slaví postup do 1. ligy
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

flzenyO prvním květnovém víkendu se v jaroměřské hale odehrály florbalové souboje mezi pěti týmy (TJ Sokol Jaroměř, Slavia VŠ Plzeň, SK Domeček DDM Banes Soběslav, FbC 98 Chomutov a FBC SP Plast Česká lípa), které se praly o tři postupová místa do vyšší (celostatní) soutěže - 1. ligy žen. S podmínkami v hale, momentální fyzickou výkonností a mnoha dalšími aspekty se nejlépe popasovalo družstvo Plzně, které prošlo celým turnajem bez ztráty "kytičky" (vyhrály tedy všechna 4 utkání). Druhý skončil domácí tým Jaroměře, který prohrál pouze s neporaženou Plzní a třetí Soběslav, která byla pokořena prvními dvěma týmy.

Jaroměřské hráčky ukázaly, že si postup zaslouží. V obou sobotních zápasech dokázaly otočit nepříznivý stav utkání a nakonec shodně vyhrát 4:3. A to jak nad Českou lípou, kde se stala hlavní hrdinkou Veronika Bláhová díky čtyřem vstřeleným brankám, tak i se Soběslaví, kde holky předvedly obrovskou bojovnost až do konce.

V neděli sice jaroměřské florbalistky začaly prohrou 2:5 s Plzní, nutno však uznat, že soupeřky byly lepší a výhru si zasloužily. Když nastupovala Jaroměř do posledního zápasu, měla jistotu postupu, ale na nasazení to nebylo znát - naopak. Hráčky si to užívaly. V tomto utkání se čtyřmi brankami prosadila jiná domácí hráčka - Kateřina Hátlová, která se i díky těmto "zářezům" nakonec stala nejúspěšnější hráčkou baráže s 11 body (6 branek + 5 asistencí). Aby toho nebylo málo, domácí Marcela Štěpánová byla druhou nejlepší brankářkou, co se týče průměru inkasovaných branek.

Děvčata ukázala, že nejen mužský florbal může do haly v Jaroměři přitáhnout diváky a může jim přinést ten správný zážitek se spoustou emocí a nervů, ale taky trochu jiný pohled na tento sport. Doufáme, že v příští sezoně bude návštěvnost na domácích utkáních podobná, a možná i lepší.

V té se tedy budou v Jaroměři hrát minimálně dvě celostátní soutěže, a to 1. liga žen a nová Národní liga, do které se podařilo postoupit A-týmu mužů. Ve hře je i postup juniorů do 2. ligy juniorů, pokud by postup odmítly první Svitavy. Sezóna tedy byla velmi úspěšná.

Protože přihlášení 1. ligy žen do soutěže je podmíněno tím, mít alespoň družstvo juniorek, pořádá oddíl florbalu TJ Sokol Jaroměř nábor do nového družstva juniorek ročník narození 1996 - 1999. Přijďte se podívat na trénink a staňte se součástí úspěšného oddílu.

Vše o jaroměřském florbalu najdete na www.florbaljaromer.cz .

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře