Úterý 5.prosinec 2023

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Modernizace náchodské nemocnice: Projektant bude s krajem na opravě projektové dokumentace spolupracovat

Modernizace náchodské nemocnice: Projektant bude s krajem na opravě projektové dokumentace spolupracovat

nemocOprava projektové dokumentace do 45 kalendářních dnů a spolupráce s odbornou firmou, která bude revizi dozorovat. Na tom se domluvilo vedení Královéhradeckého kraje s projektantem dokumentace, která je důvodem zrušení miliardového tendru na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod.

Projektant souhlasil s tím, že celou projektovou dokumentaci znovu projde a opraví, a to bez dalšího nároku na finanční odměnu. Na tuto revizi bude mít nyní čas 45 kalendářních dnů a bude pracovat pod dozorem odborné firmy. "Nechceme celý proces protahovat déle, než je nezbytně nutné, proto je pro nás důležité, že se na revizi začne pracovat prakticky ihned. V rámci reklamačního řízení budou jednou týdně pořizovány písemné záznamy. Budeme tedy mít neustálou kontrolu nad průběhem oprav," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

S takovým postupem projektová kancelář souhlasí a deklarovala, že bude spolupracovat. "Poskytneme Královéhradeckému kraji veškerou součinnost vedoucí k opravě projektové dokumentace. Úzce spolupracujeme s vedením kraje a na řešení vzniklé situace ku prospěchu našeho zadavatele, kterým je Královéhradecký kraj. Souhlasíme se spoluprací s odbornou firmou, která provede audit námi zpracované dokumentace, a v souladu s Královehradeckým krajem zapracujeme závěry vzniklé z tohoto auditu. V současné době zapracováváme první výstupy z tohoto auditu," doplnil Jiří Slánský, jednatel firmy JIKA-CZ, která je autorem projektové dokumentace.

Kraj zadal opravu projektové dokumentace poté, co byl nucen na jejím základě zrušit miliardový tendr na modernizaci areálu Oblastní nemocnice Náchod. Z odborných posudků vyplývá, že projektová dokumentace má nedostatky a existuje zde tak objektivní důvod pro zrušení celé soutěže podle zákona o veřejných zakázkách. Během lhůty pro podání nabídek obdržel kraj celkem 210 žádostí o dodatečnou informaci, které obsahovaly 995 dotazů. Z velké části se dotazy týkaly soupisu prací a výkazu výměr, které slouží pro výpočet nabídkové ceny a jsou částí projektové dokumentace.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře