Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Ratibořice se dočkaly zpevnění cest a vyčistění příkopů

Ratibořice se dočkaly zpevnění cest a vyčistění příkopů

seznam článků
Ratibořice se dočkaly zpevnění cest a vyčistění příkopů
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

p1210437Rozsáhlé a prospěšné změny překvapily v posledních týdnech návštěvníky ratibořické Bažantnice. Cestu Babiččiným údolím občané dlouhodobě kritizovali. Vedení města Česká Skalice se proto vytrvale obracelo na vlastníka, aby tento stav změnil. Proto se Lesy České republiky (LČR) snažily nevyhovující situaci napravit.

Správce lesa Ing. Jiří Mička nás informoval, že v prosinci byly dokončeny slíbené úpravy lesní cesty v Bažantnici. "Zasypali jsme výtluky drceným kamenivem a pročistili zanesené příkopy," uvedl Jiří Mička. Tím se zajistil odvod srážkových i vyvěrajících vod z přilehlého terénu.

Úpravy se dočkalo také okolí ratibořické studánky. "Odstranili jsme prohnilé tzv. horské lavice a při té příležitosti jsme upravili a zpevnili okolní terén. Výměny se dočkala zastřešená lavice se stolem," prohlásil Jiří Mička.

Cyklisté jistě uvítají zřízení průjezdu kolem závory u loveckého pavilonu. "Proti neoprávněnému vjezdu motorových vozidel je cesta chráněna kamennou překážkou," doplnil lesní správce Mička.

Nad rámec dohody s městem Česká Skalice státní podnik Lesy České republiky provedl opravu cesty za Červeným mostem směrem ke Slatinskému mlýnu. Zde pracovníci lesní správy rovněž zasypali výtluky kamenivem a pročistili příkopy v zářezu, aby zajistili odvod vody vyvěrající z přilehlého svahu.

"V rámci programu 2020 jsme v Babiččině údolí obnovili 11 ks dřevěných laviček a natřeli ty stávající," uvedl Jiří Mička. Zároveň dělníci v prosinci odtěžili několik souší listnatých stromů, které mohly pádem ohrožovat návštěvníky.

"Mám velkou radost ze spolupráce s LČR pří správě Babiččina údolí. Náš partner v Ratibořicích investoval téměř půl milionu korun. V letošním roce Lesy ČR zrekonstruují Bílý most a to bude investice v řádech milionů korun," prohlásil spokojený starosta České Skalice Martin Staněk.

Zatím poslední novinkou v údolí je změna majitele loveckého pavilonu. Dosavadní vlastník státní podnik Lesy České republiky převedl čp. 7 a 9 na Národní památkový ústav, který spravuje většinu nemovitostí v Ratibořicích.

Foto Jiří Mička (LČR), zdroj www.ceskaskalice.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře