Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Trutnov investuje do mateřských školek

Trutnov investuje do mateřských školek

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnov investuje do mateřských školek
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

tr1Menší děti, které navštěvují trutnovskou školku Srdíčko, se již nyní mohou těšit na teplé jarní a letní dny roku 2015, kdy si budou moci hrát na zcela nové zahradě. Stávající hřiště mateřské školy bude rekonstruováno a přetvořeno do zcela unikátní zahrady, která nabídne kromě sportovních i naučné a výchovné prvky.

"Zábavné vzdělávání je ta nejúčinnější forma učení v předškolním věku," říká Radomíra Viková, vedoucí učitelka MŠ Srdíčko, a dodává, že děti budou mít k dispozici např. travní bludiště, vrbový tunel s chýškou nebo hmatovou stezku. "Kvalitní zázemí městských mateřských škol je důležité nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče," vysvětluje Ivan Adamec, starosta Trutnova. "Děti by si v předškolním období měly hlavně hrát a nenásilnou formou poznávat svět. My se jim k tomu snažíme zajistit ty nejlepší podmínky," dodává.

Rada města Trutnova v pondělí schválila vyhlášení výběrového řízení na dodavatele herních prvků k veřejné zakázce malého rozsahu Zelená herna na zahradě mateřské školy Srdíčko v Horské ulici. Záměrem je rekonstruovat stávající hřiště a přetvořit ho do podoby zelené zahrady, která nabídne dětem kromě sportovních i naučné a výchovné aktivity. Mobiliář bude doplněn o řadu atypických prvků, které mají pozitivní vliv na mentální rozvoj předškolních dětí a budou zaměřeny na environmentální výchovu. Děti budou přímo na zahradě získávat základní informace o základních ekologických principech, uvidí proměny přírody v jednotlivých ročních obdobích nebo zkusí pěstovat jednoduché rostliny. Na zahradě budou umístěny netradiční prvky, jako jsou vrbová chýška, geologický koutek, hmatová stezka nebo travní bludiště. Samozřejmostí je kompost a několik záhonů. Již méně tradiční je umístění ekologického WC nebo tzv. hmyzího hotelu či vřesoviště.

Předpokládaná hodnota zakázky je 928 070 korun včetně DPH, z toho na 85 % bude poskytnuta dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj, 5 % by měla pokrýt podpora ze státního rozpočtu. Zakázka bude realizována v příštím roce.

Další mateřskou školkou, které se v poslední době dostalo pozornosti, je školka Čtyřlístek v Úpské ulici. Díky mikroprojektu Česko-polské sportování předškolních dětí je školní zahrada vybavena novými herními prvky a bylo pořízeno i nové sportovní vybavení, které bude sloužit jak dětem ze Čtyřlístku, tak i dětem z partnerské polské školky v Kamiennej Górze.

"V rámci partnerství se mohou děti setkávat s polskými vrstevníky několikrát ročně a kvalitní vybavení jim pomůže rychleji navazovat nové vztahy," říká Pavla Kubečková, ředitelka příspěvkové organizace města Mateřská škola Trutnov. Setkávání českých a polských dětí během předškolní výchovy má v Trutnově dlouholetou tradici. "Děti si nenásilnou formou uvědomují, že hranice nerozděluje, ale naopak spojuje," vysvětluje Kubečková smysl programu.

Projekt potrvá ještě dalších pět let, tedy až do července 2019, a investiční náklady tu činí 759 tisíc korun. Dotace získaná v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce z Fondu mikroprojektů prostřednictvím Euroregionu Glacensis je ve výši 570 tisíc korun.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře