Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Kdo nepožádal o koncesi na prodej lihovin, nesmí už teď lihoviny nabízet ani prodávat

Kdo nepožádal o koncesi na prodej lihovin, nesmí už teď lihoviny nabízet ani prodávat

Email Tisk PDF

alkObecní živnostenský úřad při Městském úřadu v Náchodě již dříve opakovaně informoval o novele živnostenského zákona, která zavedla podnikatelům, zabývajícím se prodejem lihu a lihovin, povinnost získat na tuto činnost koncesi. V minulém týdnu, přesně 17. dubna 2014, uplynulo zákonem stanovené přechodné období k podání žádosti o koncesi. K uvedenému datu bylo v Náchodě vydáno celkem 522 povolení.

"Odhadujeme, že o koncesi mělo dle zákona požádat řádově mnohem více subjektů," komentoval počet vydaných povolení vedoucí odboru Martin Imlauf a dodal: "Koncesi na prodej lihovin budou ke svému podnikání potřebovat nejen všichni provozovatelé hostinské živnosti, kteří lihoviny rozlévají (hotely, restaurace, bary, výčepy, občerstvení apod.), ale i prodejci v maloobchodě, kteří lihoviny prodávají v uzavřeném balení konečnému spotřebiteli (maloobchodní prodejny, prodejny smíšeného zboží, večerky apod.)."

O koncesi lze samozřejmě žádat i nadále. Do 17. dubna ji žadatelé obdrželi bez nutnosti úhrady správního poplatku, nyní zaplatí stávající podnikatelé 500 korun, vstupující do podnikání tisíc korun.

Kdo o koncesi nepožádal, nesmí od 17. dubna lihoviny ani nabízet ani prodávat! Městský úřad, odbor Obecní živnostenský úřad upozorňuje, že při zjištění prodeje lihu či lihovin bez koncese může být takovému podnikateli uložena pokuta.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře