Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Územní řízení na stavbu obchvatu Náchoda opět pokračuje

Územní řízení na stavbu obchvatu Náchoda opět pokračuje

Email Tisk PDF

znakV pátek oznámil Městský úřad Náchod, odbor výstavby a územního plánování, veřejnou vyhláškou pokračování územního řízení na stavbu I/33 Náchod - obchvat, I/14 Vysokov - Vrchoviny.

Co to v praxi vlastně znamená? "Především to, že se podařilo celou věc posunout zase o krok dál. Po mnoha jednáních s projektanty a nakonec i mé osobní intervenci u ministra životní prostředí Richarda Brabce se podařilo zkrátit některé lhůty na nezbytné minimum. Díky tomu byly dodány veškeré potřebné dokumenty, které doposud brzdily pokračování příprav. Územní řízení na obchvat Náchoda se tak opět vrací tzv. do hry," komentoval věc starosta Jan Birke.

Stavební úřad zároveň stanovil v souladu se stavebním zákonem lhůtu 15 dnů ode dne doručení oznámení (tj. 30 dnů ode dne vyvěšení veřejné vyhlášky), ve které mohou dotčené orgány uplatnit svá stanoviska, účastníci řízení podávat námitky a veřejnost připomínky. Po uplynutí této lhůty bude vydáno územní rozhodnutí.

"Osobně jsem velmi rád, že po 17 letech jsme znovu ve hře o vydání územního rozhodnutí na tuto klíčovou stavbu. Pevně věřím, že stavební úřad se se všemi námitkami náležitě vypořádal a další přípravě stavby obchvatu již nebude nic bránit. V té souvislosti je třeba si uvědomit, že v Náchodě žije 22 tisíc obyvatel, kteří jsou velmi zatížení stále se zvyšující intenzitou dopravy. Proti nim stojí řádově dvě desítky lidí, kteří obstrukcemi celé řízení mnoho let brzdí a zbytek města si tak berou jako rukojmí," uvedl místostarosta Tomáš Šubert.

Fakt, že Náchod nemá vybudován obchvat města, má drtivý dopad nejen na občany Náchoda, ale týká se dalších desítek tisíc lidí žijících v Broumovském výběžku, turistů přijíždějích do regionu i všech těch, kteří Náchodem jen projíždějí.

"Osobně si naprosto uvědomuji, že dílčí úpravy, které ve městě realizujeme od roku 2011 a ještě řada nás jich čeká, nemohou danou situaci celkově vyřešit, pouze zmírnit. Proto také jednoznačně podporujeme severní variantu obchvatu. Tato stavba je také jednou ze základních programových shod nově vzniklé trojkoalice (ČSSD - Patrioti - KDU-ČSL), která bude v dalších čtyřech letech řídit město," uvedl starosta Jan Birke a dodal: "Obchvat je pro nás prioritou a to i ve vztahu k pokračování dostavby dálnice D11. Dnes je více než jasné, že pokud vše půjde hladce, stavba se zastaví u Jaroměře a další pokračování je v nedohlednu. To situaci v Náchodě ještě zhorší."

"Pro pokračování územního řízení byla v dokumentaci pro územní řízení provedena úprava protihlukových opatření v katastrálním území Vysokov a Dolní Radechová a dále bylo provedeno rozdělení záměru na dvě etapy. První etapa, silnice I/33 Náchod – obchvat a silnice I/14 km 0,0 (začátek úseku) – km 0,923 včetně napojení na stávající stav zůstává součástí žádosti, druhá etapa silnice I/14 km 0,923 – km 3,3 (úsek od křižovatky nad Václavicemi po Vrchoviny) v tuto chvíli není součástí žádosti," upřesnila vedoucí odboru výstavby a územního plánování MěÚ Náchod ing. Andrea Lipovská.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře