Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Most u pivovaru v Náchodě po rekonstrukci opět slouží občanům

Most u pivovaru v Náchodě po rekonstrukci opět slouží občanům

Email Tisk PDF
seznam článků
Most u pivovaru v Náchodě po rekonstrukci opět slouží občanům
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

mostt1V sobotu 1. listopadu 2014 byl slavnostně otevřen most přes řeku Metuji u pivovaru v Náchodě. Pásku přímo na mostě symbolicky přestřihli představitelé města Náchoda - starosta Jan Birke, místostarostové Tomáš Šubert a Drahomíra Benešová, radní Iva Cvetanova, starosta partnerského města Kudowa-Zdrój Czeslaw Krecichwost a zástupce společnosti EUROVIA Michal Šumpík - ředitel závodu Čechy východ.

Stavební práce trvaly čtyři měsíce a celkové náklady představují 7,152 mil. korun, z toho 90 % pokryjí přislíbené dotace (85 % z Evropského fondu pro regionální rozvoj - tj. 6 079 175,04 Kč, 5 % ze státního rozpočtu - tj. 357 598,53 Kč). Stavba byla provedena v rámci projektu Česko-polské komunikace se sdíleným provozem pěším, cyklistickým a automobilovým v Kladském pomezí - III. etapa a jejím zhotovitelem je firma EUROVIA CS, a.s., Praha.

Hlavním požadavkem na prováděnou rekonstrukci byla oprava stávajícího mostu a zajištění bezpečnosti chodců. Byla provedena izolace nosné konstrukce, drenáž za ruby opěr a obnovena funkčnost odvodnění. Most získal i nové zábradlí s kvalitním osazením a kotvením na most. Šířky chodníků zůstaly zachovány, silnice na mostě byla rozšířena o 0,5 m na celkových 5,5 m.

"Původní most již nevyhovoval požadavkům na dopravní zatížení a proto bylo nutné jej opravit. V souvislosti s dalšími plánovanými opravami komunikací a kruhových objezdů v následujících letech, jsme se rozhodli pro rekonstrukci tohoto velmi důležitého dopravního uzlu právě v letošním roce. Co považuji za opravdu velmi přínosné, je spolupráce s polským partnerem, díky kterému si oprava vyžádá z městského rozpočtu jen 700 tisíc korun, převážnou většinu nákladů pokryje dotace z EU a od státu," uvedl starosta Jan Birke.

Projektovou dokumentaci zpracovala společnost DOSTING, spol. s r. o., Brno a ve výběrovém řízení na dodávku stavby zvítězila společnost EUROVIA CS. "Přípravné práce probíhaly od 1. července 2014 a navazovaly na dokončení oprav parovodu v ulici Purkyňova. Od 7. července byl most uzavřen pro veškerý provoz a zahájeny vlastní práce na jeho rekonstrukci," upřesnil místostarosta Tomáš Šubert.

Z mostu byly odstraněny veškeré vrstvy komunikace a podkladní vrstvy. Zůstala pouze nosná konstrukce mostu. Součástí nové konstrukce jsou i přeložky sítí - parovodu, plynu, elektro a sdělovacích kabelů. Nové širší a bezpečnější chodníky po obou stranách mostu, jsou monolitické a jsou pevnou součástí mostu. Chodníky jsou napojeny na stávající pěší komunikaci. Vozovka je provedena z kvalitní modifikované asfaltové směsi, která zaručuje dlouhou životnost povrchu a je plynule napojena na stávající komunikaci.
Most po této rekonstrukci a v kvalitě provedení bude sloužit obyvatelům města Náchod po desetiletí.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře