Pondělí 25.září 2023

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo

Divadlo

Loutkářský soubor Radost úspěšně zakončil divadelní sezonu

Email Tisk PDF

radost

Loutkářský soubor Radost z Červeného Kostelce zakončil divadelní sezonu na Boučkově Jaroměři. Letošní již 31. ročník jaroměřské přehlídky loutkových divadel se konal v sobotu 11. května a byl velice kvalitně obsazen.

Veselé kosti, fantastický koncert slovinského loutkáře, sklidily ovace

Email Tisk PDF

lebka

Něco takového Galerie Slavie, kterou provozuje Fotoklub Náchod, patrně nezažila. Ve středu v podvečer byli diváci svědky skutečného koncertu slovinského loutkáře Matiji Solce, který v rámci vernisáže fotografií studentů Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze uvedl svou autorskou hru Veselé kosti.

16. divadelní přehlídka v Červeném Kostelci skončila. Doporučení získaly Brýle Eltona Johna, Pygmalion, Kočka na kolejích a Tři v tom

Email Tisk PDF

br1

Pět dnů, třináct divadelních her, cenné rady odborníků, spousta zážitků, vysoká divadelní úroveň a čtyři doporučení k postupu. Taková byla letošní Východočeská přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla Červený Kostelec. S nejlepším pocitem mohou na letošní festival vzpomínat členové souborů z Pardubic, Hronova, České Třebové a Nového Bydžova, kteří oslovili porotu hrami (postupně) Brýle Eltona Johna, Pygmalion, Kočka na kolejích a Tři v tom a vysloužili si doporučení na celostátní přehlídku Divadelní piknik Volyně.

Šestnáctý divadelní festival nabídne milovníkům Thálie třináct představení

Email Tisk PDF

dudak1

Příznivci divadelního kumštu se od středy 13. března už po šestnácté sejdou v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci na Východočeské přehlídce amatérského činoherního divadla. Pořadatelé ze Střediska amatérské kultury Impuls Hradec Králové, Městského kulturního střediska Červený Kostelec a Volného sdružení východočeských divadelníků připravili bohaté divadelní menu. Diváci totiž až do neděle zhlédnou třináct představení rozmanitých žánrů, mezi nimiž převažují komedie.

Loutková scéna Dětem pro radost v Náchodě slaví 60 let

Email Tisk PDF

loutk1

Loutková scéna v Dětem pro radost v Náchodě v letošním roce slaví 60 let své existence. Při této příležitosti na několik otázek odpověděl současný principál a dlouholetý člen souboru Daniel Šárka.

Vlastimil Klepáček rozesmál Kuchařkou a generálem plné třetí poschodí městské knihovny

Email Tisk PDF

kuch1

Divadelník Vlastimil Klepáček má za sebou úspěšnou premiéru své nové hry Kuchařka a generál aneb Druhá míza. Slavnostní premiéra se uskutečnila v sobotu v rekonstruovaném sále městské knihovny v Červeném Kostelci. Několika desítkám diváků výrazně zvedla náladu „tak trochu komedie" o ženě, která věděla, co chce, a muži, kterému ujel vlak...

Strakonického dudáka v podání DS NA TAHU ocenilo publikum dlouhým potleskem

Email Tisk PDF

dud1

Premiéra Strakonického dudáka má za sebou úspěšnou červenokosteleckou premiéru. Více jak dvouhodinová báchorka Josefa Kajetána Tyla o začarovaných dudách, mladém muzikantovi a lásce, která i kletbu přemůže, diváky potěšila a místy i pobavila. Výkon červenokosteleckých ochotníků proto do posledního místa zaplněné hlediště ocenilo dlouhým potleskem, díky kterému se opona musela více jak pětkrát znovu otevřít.

Strakonického dudáka jsem plánoval režírovat 30 let

Email Tisk PDF

honza-broz

Režisér a herec Divadelního souboru NA TAHU Honza Brož se letos rozhodl uskutečnit svůj dlouholetý sen – režírovat báchorku J. K. Tyla Strakonický dudák aneb Hody divých žen. Vybral si k tomu ideální příležitost: rok, kdy Červený Kostelec slaví 650. výročí první zmínky o městě. Hra se zpěvy, ve které se představí 36 herců, bude mít premiéru 1. prosince v Divadle J. K. Tyla a reprízu 9. prosince tamtéž.

Otelo, Aida, Labutí jezero. Satelitní přenosy v náchodském kině Vesmír

Email Tisk PDF

labut

Náchodské kino Vesmír nabízí v této sezóně satelitní přenosy z Metropolitní opery v americkém New Yorku a balety z moskevského Bolšoj těatru. Diváci se mohou těšit na operní klasická díla Otelo, Aida či Rigoletto nebo na legendární balet Labutí jezero v podání ruského Bolšoj baletu.

Strana 7 z 8

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře