Čtvrtek 28.září 2023

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo

Divadlo

Cirkus v divadle? Proč ne! Městská dechová hudba pobavila hlediště hodinovým pásmem

Email Tisk PDF

ci19Divadlo J. K. Tyla v Červeném Kostelci v sobotu 16. května hostilo cirkus. Na jevišti divadla ale nevystoupil Berousek, který bavil publikum ve svém stanu ve Lhotě před několika týdny, ale městská dechová hudba spolu s vystupujícími z Cink Cink Cirku a herci DS NA TAHU. Zhruba hodinovému pásmu písní a krátkých vystoupení tleskal téměř plný sál městského divadla.

Náchodský filmař natočil dokument o Lubě Skořepové

Email Tisk PDF

luba1Absolvent náchodského Jiráskova gymnázia, bývalý herec a nyní manažer divadelního souboru Geisslers Hofcomoedianten Otakar Faifr, natočil celovečerní dokumentární monodrama nazvané Sama. Faifrův filmový debut přibližuje život náchodské rodačky, emeritní členky Národního divadla Luby Skořepové, která se ve svých téměř 92 letech stále snaží být aktivní herečkou.

Večer pro dobrou věc se koná již po patnácté

Email Tisk PDF

divVečer pro dobrou věc se koná v pořadí již po patnácté. Jedná se o společensko-kulturní akci, kde vystoupí řada známých herců, zpěváků, bavičů a umělců na podporu dětí a dospělých lidí. Tato charitativní akce se uskuteční 20. března 2015 v jaroměřském Městském divadle od 19 hodin.

Pětidenní divadelní festival skončil. Na celostátní přehlídku byli nominováni umělci z České Třebové

Email Tisk PDF

her1Pětidenní divadelní slavnost v Červeném Kostelci, oblíbená jak mezi diváky, tak mezi herci, v neděli 8. března skončila. Nejvíc radosti přinesla hercům ze souboru TRIARIUS Česká Třebová, kteří s hrou Ten druhý postoupili na celostátní přehlídku do Volyně. Doporučení na přehlídku dostaly hry Hoří, má panenko a Konec dětí. Během pěti dnů jsme viděli 14 her, které navštívily stovky lidí.

V Červeném Kostelci odstartovala pětidenní slavnost ochotnického divadla

Email Tisk PDF

kab1Ve středu 4. března v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci začal osmnáctý ročník oblíbeného divadelního festivalu. Diváci mohou od středy až do neděle zhlédnout celkem čtrnáct divadelních her v podání třinácti souborů. Domácí Divadelní soubor NA TAHU se totiž před odbornou porotou i diváky představí hned dvakrát.

Vládu nad Českou Skalicí převzaly na jeden den maškary

Email Tisk PDF

sk1V sobotu 14. února 2015 se ve městě Boženy Němcové uskutečnila lidová veslice. Rozpustilý masopustní průvod prošel ulicemi města. Výtržnosti maškar byly tentokrát povoleny. Ba, co víc, toužebně očekávány a předem velebeny.

Michaela Dolinová provede děti světem meteorologie a předpovědí počasí

Email Tisk PDF

miTMichaela Dolinová se svým hereckým kolegou Milanem Duchkem provedou děti světem meteorologie a předpovědí počasí. Oba vystoupí 15.února 2015 v 15 hodin v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě, kam jsou zváni děti, rodiče i babičky a dědečkové s dětmi.

Advent v Červeném Kostelci oslavily stovky lidí

Email Tisk PDF

ad1Adventní čas je v Červeném Kostelci každoročně provázen dlouhou řadou kulturních akcí.

Vlastimil Klepáček a jeho ochotničtí kolegové úspěšně uvedli hru Voskovce a Wericha Nebe na zemi

Email Tisk PDF

nem1Divadelní soubor NA TAHU z Červeného Kostelce má za sebou premiéru nově nastudované hry. Nyní padla volba na muzikál skvělé autorské i herecké dvojice Jiří Voskovec a Jan Werich Nebe na zemi, odehrávající se "v malém městě kdekoliv a kdykoliv je vám libo, neboť jak říká bůh Merkur ve hře, nezáleží na jménu obce, lidi, lidi ti jsou všude stejní..." Premiéra se uskutečnila v sobotu 13. prosince před plným hledištěm Divadla J. K. Tyla.

Strana 4 z 8

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře