Thursday 1.December 2022

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo

Divadlo

Divadlo ve východních Čechách žije. Na celostátní přehlídku se podívá Vojnarka hronovského divadla

Email Tisk PDF

dsc069319. ročník Krajské postupové přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Červený Kostelec je u konce. Publiku nabídl celkem 11 divadelních her, které usilovaly o postup na celostátní přehlídku do Volyně, a jedno nesoutěžní představení. Z postupu se mohou radovat v Hronově, kde připravili dle hodnocení poroty nejlepší inscenaci přehlídky – Vojnarku Aloise Jiráska.

Divadelní festival v Červeném Kostelci se blíží

Email Tisk PDF

tylI v letošním roce se fanoušci divadla mohou těšit na již 18. krajskou postupovou přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla v Červeném Kostelci, která se koná 25. - 28. února.

Dejvické divadlo bude hrát v Náchodě pro dobrou věc

Email Tisk PDF

dejTVe čtvrtek 4. února bude jeviště Městského divadla v Náchodě patřit jednomu z nejlepších souborů v České republice. Dejvické divadlo přiveze inscenaci 39 stupňů.

V Babiččině údolí vznikne herecké muzeum

Email Tisk PDF

FIL 6261Úmysl otevřít v Babiččině údolí v České Skalici – Ratibořicích první Muzeum českých herců spojené s hereckým domem zveřejnil v úterý režisér a scenárista Tomáš Magnusek. Při příležitosti představení tohoto projektu zavítala do pražského Hotelu Majestic Plaza plejáda herců, od těch nejstarších až po současné špičky naší herecké scény.

Červený Kostelec láká na novou divadelní sezónu

Email Tisk PDF

di1V Červeném Kostelci odstartoval předprodej abonentek na rok 2016. Oproti předešlým letům si na své přijdou nejen milovníci divadla, ale nově i hudby a pohádek.

Náchodský SWING uvádí novou sezónu

Email Tisk PDF

sw1Nová kulturní sezóna časopisu Náchodský SWING je na spadnutí. V úterý 10. listopadu začal předprodej vstupenek na některé z akcí.

Náchodské Dny poezie začínají dnes Vojnou

Email Tisk PDF

f u 3598V pondělí 2. listopadu začíná již 6. ročník festivalu Náchodské Dny poezie. Ve velkém sále Beránku se představí loňský absolventský ročník DAMU v inscenaci Vojna E. F. Buriana. Koláž z textů K. J. Erbena ztvárněnou Burianovou originální formou voicebandu představí na jevišti Beránku nejmladší herecká generace.

Mlynářské dny v Ratibořicích velké vedro nenarušilo

Email Tisk PDF

11012505-851944588225123-5941439676537316805-nAni žhavé počasí neodradilo návštěvníky Mlynářských dnů v Ratibořicích. Prodloužený červencový víkend patřil v Babiččině údolí Mlynářským dnům. V areálu Rudrova mlýna vystoupili muzikanti z širého kraje.

První část oslav 150 let divadelního spolku a 90 let divadla je za námi

Email Tisk PDF

img-2688Letošní rok je z pohledu červnokostelecké kultury památný, a to z důvodu 90. výročí Divadla J. K. Tyla a výročí 150 let od založení divadelního spolku ve městě. První část oslav proběhla v sobotu 13. června v přírodním areálu ve Smetanových sadech a v červenokosteleckém divadle, kam se po ukončení prohlídek musel přesunout program kvůli nepřízni počasí.

Strana 3 z 8

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře