Thursday 1.December 2022

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo

Divadlo

DS NA TAHU má za sebou úspěšnou premiéru Noci na Karlštejně. Repríza je již téměř vyprodaná

Email Tisk PDF

noc5Další úspěšnou premiéru si připsal v sobotu 12. dubna divadelní soubor NA TAHU. Po vážnějších Srdečních záležitostech si vybrali červenokostelečtí ochotníci věc oddychovou – hru, lahodící oku i uchu, Noc na Karlštějně. Inscenaci, v níž zní sedm živých písní a jedna na playback, poprvé uvedli v Divadle J. K. Tyla v sobotu 12. dubna.

Komedie Mandarinkový pokoj rozesměje náchodský Beránek

Email Tisk PDF

pokojKomedii plnou francouzského šarmu dnes nabídne Městské divadlo Dr. Josefa Čížka v Náchodě. Úderem 19. hodiny se divák ocitne v malém pařížském hotelu, v pokoji zvaném Mandarinkový, který máj svůj vlastní tajemný příběh.

Úspěch divadelního souboru NA TAHU. Srdeční záležitosti byly nominovány na celostátní přehlídku do Volyně

Email Tisk PDF

na1Velký úspěch přinesl 17. ročník Východočeské přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Červený Kostelec domácímu divadelnímu souboru NA TAHU, který se na festivalu předvedl hrou Srdeční záležitosti. Premiérové nastudování hry Petra Strnada totiž odborná porota ocenila nejvyšší možnou mírou - nominovala ji na Divadelní piknik Volyně, celostátní přehlídku amatérského divadla.

Dejvické divadlo sehraje benefiční představení pro slavící občanské sdružení Pferda

Email Tisk PDF

dejv8Občanské sdružení Pferda slaví v roce 2014 deset let své činnosti. U této příležitosti proběhne několik akcí, jednou z nich je benefiční představení Dejvického divadla pro Pferdu. Ivan Trojan či David Novotný se objeví ve hře Dealer's choice v náchodském Divadle Dr. Josefa Čížka 13. února od 19 hodin.

Jaroslavě Kejzlarové z Červeného Kostelce byl předán Zlatý odznak J. K. Tyla

Email Tisk PDF

kej1Před derniérou představení Strakonický dudák, konanou v neděli 12. ledna, bylo předáno nejvyšší ochotnické vyznamenání Zlatý odznak J. K. Tyla paní Jaroslavě Kejzlarové za dlouholetou obětavou službu ochotnickému divadlu v Červeném Kostelci. Vyznamenání Jaroslavě Kejzlarové předal za Volné sdružení východočeských divadelníků Saša Gregar a poblahopřát jí přišli mj. starosta města Petr Mědílek či další tři držitelé Zlatého Tyla: Emilie Dynterová, Miroslav Čermák a Jiří Kubina.

Luba Skořepová zahrála v rodném Náchodě legendární Mydlibabu

Email Tisk PDF

lubaKulturní sezóna Náchodský SWING uvádí 2013/2014 má za sebou další, už druhou akci. Do Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě přijala pozvání náchodská rodačka Luba Skořepová. V pondělí 9. prosince sehrála v komorní úpravě ve velkém sále Beránku inscenaci Mydlibaba a ty druhé, ve které se ve třech aktovkách plných černého humoru představila v příbězích tří různých žen.

Červenokostelecké ochotnice sehrály světovou premiéru Srdečních záležitostí

Email Tisk PDF

srd1V sobotu bylo Divadlo J. K. Tyla v Červeném Kostelci svědkem premiéry, kterou lze s nadsázkou označit jako světová. Na jevišti se totiž vůbec poprvé objevila hra divadelního a filmového režiséra a scénáristy Petra Strnada Srdeční záležitosti. Představení, v němž se v prostředí mužského srdce setkáváme s životy čtrnácti žen čtyř generací, sledovalo téměř plné hlediště divadla, a dokonce i sám autor.

Červenokostelečtí ochotníci zahráli pod fiľakovským hradem

Email Tisk PDF

fil1Kostelečtí amatérští herci z divadelního spolku DS NA TAHU, tentokrát z důvodu oslavy jubileí hlavních aktérů seskupení pod názvem NUDA (Nahodilé uskupení divadelních amatérů), překročili tentokrát dalece nejen hranice regionu, ale i celé České republiky. Byli totiž na doporučení královéhradeckého kulturního střediska IMPULS pozváni s divácky velmi úspěšnou autorskou hrou Vlasty Klepáčka – Kuchařka a generál aneb druhá Míza – na malé setkání slovenského, maďarského a českého divadla do městečka Fiľakovo, které se konalo o víkendu 9. a 10. listopadu.

Grafoklub byl zateplen, provoz zahájilo Vinobraní Divadelního souboru NA TAHU

Email Tisk PDF

gr1Stavební úpravy Grafoklubu v Červeném Kostelci, jejichž cílem byly zdejší tepelné úspory, byly v minulém týdnu dokončeny. Investiční akce, která stála přes tři a půl milionu korun, byla ukončena včas, a tak se zde již v sobotu mohlo uskutečnit Vinobraní v režii místního Divadelního souboru NA TAHU.

Strana 6 z 8

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře