Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo Jaroslavě Kejzlarové z Červeného Kostelce byl předán Zlatý odznak J. K. Tyla

Jaroslavě Kejzlarové z Červeného Kostelce byl předán Zlatý odznak J. K. Tyla

Email Tisk PDF
seznam článků
Jaroslavě Kejzlarové z Červeného Kostelce byl předán Zlatý odznak J. K. Tyla
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

kej1Před derniérou představení Strakonický dudák, konanou v neděli 12. ledna, bylo předáno nejvyšší ochotnické vyznamenání Zlatý odznak J. K. Tyla paní Jaroslavě Kejzlarové za dlouholetou obětavou službu ochotnickému divadlu v Červeném Kostelci. Vyznamenání Jaroslavě Kejzlarové předal za Volné sdružení východočeských divadelníků Saša Gregar a poblahopřát jí přišli mj. starosta města Petr Mědílek či další tři držitelé Zlatého Tyla: Emilie Dynterová, Miroslav Čermák a Jiří Kubina.

Jaroslava Kejzlarová se zapojila do činnosti červenokosteleckého divadelního souboru tak, že se v roce 1958 seznámila se svým pozdějším manželem Františkem Kejzlarem, který byl se svými rodiči a dvěma sestrami velmi aktivním členem souboru. Začátky její činnosti v souboru se datují do roku 1959, kde ve hře K. Stanislava Cesta lososů začala poprvé napovídat. Což jí zůstalo dodnes.

Mimo to si odskočila do několika her jako inspicientka a vyzkoušela si i práci zvukaře. Jak již bylo uvedeno, její hlavní činností byla a v současné době je nápověda neboli sledování textu. Na svém kontě má 34 her s celkem 366 představeními. Za velké štěstí považuje, že měla tu možnost zúčastnit se se souborem třikrát Jiráskova Hronova, a to v roce 1979 s divadelní hrou Aldo Nicolaje Tři na lavičce, v roce 1986 s hrou J. Šotoly Bitva u Kresčaku a s inscenací R. Falleta – A. Gregara Zelňačka v roce 2003. Na všechny hry, ve kterých byla aktivně zapojena, velmi ráda vzpomíná, ale na Tři na lavičce, která byla odehrána celkem 27x, a na Zelňačku obzvláště. Ta byla hrána 54x a mimo sledování textu na každé představení uvařila hrnec zelňačky.

Mimo svou divadelní profesi nápovědy, ve které je špičkou ve svém oboru, byla řadu let pokladní divadelního souboru a do konce roku 2008 byla i dlouholetou členkou výboru spolku. Se svou švagrovou, herečkou a režisérkou Emilií Dynterovou vedla mnoho let – až do roku 2008 – divadelní knihovnu. Společně zpracovaly podklady pro publikaci Místopis ochotnického divadla a v roce 2005 sestavily podle kronik a dalších podkladů Almanach k 140. výročí divadelního souboru a 80. výročí postavení a otevření Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci. Po smrti manžela pokračuje od roku 1988 ve vedení písemné evidence členů souboru v odehraných inscenacích a rolích.

Jaroslava Kejzlarová je svou pracovitostí, pílí a zodpovědností příkladem pro všechny ve svém okolí.

Foto z předávání Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře