Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo DS NA TAHU má za sebou úspěšnou premiéru Noci na Karlštejně. Repríza je již téměř vyprodaná

DS NA TAHU má za sebou úspěšnou premiéru Noci na Karlštejně. Repríza je již téměř vyprodaná

Email Tisk PDF
seznam článků
DS NA TAHU má za sebou úspěšnou premiéru Noci na Karlštejně. Repríza je již téměř vyprodaná
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

noc5Další úspěšnou premiéru si připsal v sobotu 12. dubna divadelní soubor NA TAHU. Po vážnějších Srdečních záležitostech si vybrali červenokostelečtí ochotníci věc oddychovou – hru, lahodící oku i uchu, Noc na Karlštějně. Inscenaci, v níž zní sedm živých písní a jedna na playback, poprvé uvedli v Divadle J. K. Tyla v sobotu 12. dubna.

Zcela zaplněný sál divadla – kvůli viditelnosti ovšem bez poslední řady balkonu – se v sobotu večer dočkal velmi barevného a živého představení, inspirovaného známým televizním muzikálem na motivy divadelní hry Jaroslava Vrchlického. Text filmového zpracování byl zkrácen pro potřeby divadla, což ovšem jen přidalo k plynulosti a zábavnosti představení. "Smíchala jsem původní text Jaroslava Vrchlického a filmového zpracování a naprosto vynechala politiku. Výsledkem je hra vyprávějící čistě o lásce mezi mužem a ženou," uvedla režisérka Marcela Kollertová.

Zkracování se samozřejmě nedotklo pro hru typických melodií, takže divák není ochuzen o písně, jako jsou Asi do věží, Včera z večera, Když mám tekutou révu nebo Lásko má, já stůňu v podání našich zpěvuschopných ochotníků. A vzhledem k tomu, že se jedná o hru ze středověkého období, nechybí ve hře ani pravé šermířské souboje, které předvádějí členové skupiny Manové Přemysla Otakara.

Role krále Karla IV. jako by byla ušita pro Jana Brože, královnu Elišku ztvárnila Pavlína Škodová, Arnošta z Pardubic Pavel Labík, Alenu Markéta Bohunková, Peška Tomáš Rosa, Petra – krále cyperského – Petr Máslo, Štěpána – vévodu bavorského – Richard Bergmann a purkrabího si zahrál Jiří Pošepný. Na jevišti vyjma výkonů uvedených herců a šermířského umění Manů Přemysla Otakara můžeme obdivovat také krásné kostýmy dvorních dam či stejnokroje pážat.

O tom, že všichni výše jmenovaní odvedli při přípravě dobrou práci, svědčí nadšené reakce publika, které každou píseň ocenilo potleskem a na závěr vyjádřilo svůj dík i dlouhým potleskem vestoje. "To mě dojalo – ještě jsem se s tím jako režisérka nesetkala. Na druhou stranu musím říct, že spokojený režisér neexistuje. Premiéra, jako ostatně vždy, byla ještě syrová, s každým odehraným představením se bude hra ještě zlepšovat," zhodnotila premiéru režisérka.

Další možnost zhlédnout tuto povedenou hru budou mít diváci 20. dubna od 17 hodin a je téměř zcela vyprodána. Vstupenky je možné rezervovat na www.cervenokostelecko.cz . Vzhledem k velkému zájmu publika je v jednání ještě jedna květnová repríza a červnové venkovní představení v přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla (nejspíš 6. června), a to i s koňmi. Dále se Noc na Karlštejně bude hrát 15. srpna na nádvoří zámku v Novém Městě nad Metují, v Jaroměři a Náchodě a v plánu je také představení bez hlavní kulisy na zřícenině hradu Vízmburk. "Na všechna další představení se moc těším. U nás ochotníků totiž vždy platí, že co představení, to originál," pozvala diváky na další reprízy s úsměvem Marcela Kollertová.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře