Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo Malá Moliérova "nicotnůstka"…

Malá Moliérova "nicotnůstka"…

Email Tisk PDF
seznam článků
Malá Moliérova "nicotnůstka"…
Strana 2
Všechny strany

lakomecNejsem ani literát ani divadelní kritik, přesto mi hluboký dojem z divadelní hry Lakomec a další světci, kterou nám - publiku skvěle představil divadelní soubor Vrchlický Jaroměř, nedá spát a pociťuji silné nutkání něco napsat, ačkoli běžně toto nedělám. Ještě dlouhou dobu po představení silné pocity a dojmy stále přetrvávají. Měl jsem možnost sledovat z povzdálí zrození tohoto představení od prvotního sdělení "a další bude Lakomec" až po premiéru.

Nadšení a chuť všech ochotníků být součástí představení byla od začátku famózní a myslím, že ve finále se to projevilo z jeviště, kde každý předal to srdíčko a radost nám. A myslím tím každý, kdo se na představení podílel. Počínaje dramaturgií, scénou, hudbou, až po neuvěřitelnou tvořivost Ivy Innertové při výrobě kostýmů.

Velké poděkování patří všem hercům, aktérům za tento obdivuhodný výkon, kdy nám divákům divadelní hra takto zpracovaná, velmi citlivě a precizně odhaluje, v několika Moliérových postavách zakomponovaných do jednoho díla, lidské neduhy a na druhé straně naději, víru a především lásku. Jako diváka mne zaujalo i široké herecké obsazení souboru, od Moliérovské Kolombíny s Pierotem přes Preciozky krále Ludvíka XIV. a mohl bych pokračovat každou jednotlivou postavou, až po citlivě zazpívanou píseň O lásce Jaroslavou Bimanovou a bravurní výkon Harpagona v podání Milana Hrycíka. Ze všech těchto střípků vzniklo dílo, které se dotklo lidských srdcí na hluboké úrovni.

A Honza Sklenář - je to již třetí hra tohoto souboru pod jeho vedením, kdy křivka výkonu a úspěchu prudce stoupá. O amatérském divadle či dobrovolnících, jakým DS Vrchlický jsou, nemůže být po zhlédnutí řeč.

Měl jsem tu čest s Honzou spolupracovat na jednom projektu a mohl tak zažít to, o čem mluví herci a všichni lidé, co s ním společně tvoří, že umí se svou laskavostí vtisknout lidem do srdcí nadšení pro jejich konání, které přináší nám ostatním radost. Silný dojem se ještě prohloubil na nedávném trutnovském Pivofestu, kde jedním z účinkujících byl PSO (Police Symphony Orchestra), s kterým v současné době úžasným způsobem zpívá právě Honza Sklenář. Vidět ho, slyšet jeho Hladiny od Vojty Dyka, se vzpomínkou na nedělní divadlo, to se nám draly slzy do očí.

Již nyní se můžeme těšit na další povedená díla s nezapomenutelnou atmosférou, například 22. července 2018 do pražského Studia DVA divadlo na hostování s Lakomcem nebo jeho opakování v Jaroměři 14. září 2018.

Vrchličáci, Honzo a PSO, děkujeme Vám, že s Vámi je svět krásnějším!

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře