Čtvrtek 21.březen 2019

Poslední aktualizace20.03.2019 07:36

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Zdravotníkům v krajských nemocnicích porostou platy o 10 %

Zdravotníkům v krajských nemocnicích porostou platy o 10 %

Email Tisk PDF

zhkhkZačátkem roku dojde k navýšení platů lékařského i nelékařského personálu nemocnic Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a. s. Do mezd obdrží navýšení 10 % do mzdového tarifu. Za definovaných podmínek dostanou navíc přidáno sanitáři a ošetřovatelé formou příplatku za směnnost. Náklady na navýšení mezd by měla pokrýt zvýšená úhrada od zdravotních pojišťoven na rok 2019.

Na základě jednání managementu jednotlivých nemocnic se zástupci odborových organizací bylo sjednáno navýšení platů všem zaměstnancům v rámci Zdravotnického holdingu, a to ve stejném rozsahu, jako v roce 2018. Od nového roku tak obdrží lékaři i nelékařský zdravotnický personál dalších 10 % ve mzdových tarifech, a tím se splní i původní slib postupného navyšování mezd 3 x 10 %. K postupnému navyšování tarifů o 10 % došlo v letech 2017, 2018 a nově i v roce 2019.

"Dále také zavádíme příplatek za směnnost ve výši 2000 Kč u sanitářů a ošetřovatelů, kterých je ve všech nemocnicích nedostatek a je potřeba jejich mzdy dorovnávat, aby nám neutíkali do jiných oborů. U nelékařského zdravotnického personálu, který již příplatek za směnnost pobíral v roce 2018, bude příplatek navýšen o další 2 000 Kč," říká Ing. Miroslav Procházka Ph. D., předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a. s.

Peníze na navýšení mezd by měla vykrýt zvýšená úhrada od zdravotních pojišťoven na rok 2019. "Jsem velmi rád, že se dospělo ke vzájemné dohodě se zaměstnanci ještě do konce letošního roku. Vloni jsme totiž řešili navýšení platů až začátkem roku a vše bylo velmi komplikované i kvůli financím, které jsme od zdravotních pojišťoven nedostali v potřebném rozsahu. Vyrovnali jsme tak nemocnicím peníze na mzdy z rozpočtu kraje. V příštím roce by finance na navýšení mezd měla pokrýt zvýšená úhrada od zdravotních pojišťoven. Věřím, že další zvýšení platů přispěje ke stabilizaci lékařského i nelékařského personálu, který je duší našich nemocnic," říká Ing. Aleš Cabicar, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Nově jsou v nemocnicích v Trutnově a v Náchodě zaváděny "věrnostní" odměny pro dlouhodobé zaměstnance, a to ve formě finanční odměny při dovršení významných pracovních jubileí (15 - 45 let práce v dané nemocnici) nebo další benefity, jako příspěvek na stravování, penzijní a životní pojištění (až 7 200 Kč/rok), úhrada členského příspěvku České lékařské komoře či benefitní karty pro volný čas ve výši 2 000 Kč/rok. Pro nové zaměstnance je pak možnost stabilizačního příspěvku a zajištění ubytování.

K růstu mezd v nemocnicích došlo za poslední čtyři roky už čtyřikrát. V roce 2015 měli nelékaři průměrnou hodinovou mzdu v nemocnicích ZH KHK a.s. 145 Kč, v roce 2017 to už bylo 178 Kč a za prvních devět měsíců roku 2018 to bylo již 199 Kč. Lékaři si průměrně v roce 2015 přišli za hodinu práce na 277 Kč, v roce 2017 už na 330 Kč a za první tři čtvrtletí roku 2018 to bylo již 385 Kč. V současné době chybí ve všech krajských nemocnicích cca 90 nelékařských zdravotnických pracovníků a cca 50 (především atestovaných) lékařů.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hokejisté Jaroměře budou hrát o bronz

Hokejisté Jaroměře budou hrát o bronz

Hokejisty Jaroměře čeká v Krajské lize mužů utkání o třetí m&iacu...

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

Středeční ranní směnu zahájili jaroměřští profesionáln&iac...

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Ve čtvrtek dopoledne ocenili starosta města Jan Birke společně s místostarosty Janem Čtvrtečk...

Trutnov se zapojil do projektu Turistika - věc společná

Trutnov se zapojil do projektu Turistika - věc společná

Město Trutnov společně s partnerským městem Świdnice tvoří česko-polský projekt...

Dobrovolníkem v nemocnici? Pojďte psychicky podpořit dlouhodobě hospitalizované pacienty

Dobrovolníkem v nemocnici? Pojďte psychicky podpořit dlouhodobě hospitalizované pacienty

Léčebna dlouhodobě nemocných v Jaroměři navázala v závěru loňskéh...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře