Čtvrtek 21.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Nové parkoviště i pomůcky pro tělesně postižené

Nové parkoviště i pomůcky pro tělesně postižené

Email Tisk PDF
seznam článků
Nové parkoviště i pomůcky pro tělesně postižené
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

t2U domu s pečovatelskou službou v Kryblické ulici v Trutnově vzniklo nové parkoviště doplněné novým veřejným osvětlením. Další novinkou je instalace pomůcky k přemísťování tělesně postižených klientů, která výrazně zlepší jejich každodenní život.

U domu s pečovatelskou službou v Trutnově v Kryblické ulici došlo k vybudování nového parkoviště a přilehlých chodníků. Vzniklo zde celkem 22 parkovacích míst. "Dále jsme v rámci této stavby vybudovali nové veřejné osvětlení, které umožní seniorům a tělesně postiženým bezpečnější pohyb v okolí domu," vysvětluje Roman Béla, ředitel Pečovatelské služby Trutnov. Celkové náklady této modernizace činily 1,4 miliónů korun.

"Snažíme se vytvářet takové podmínky, aby senioři i tělesně postižení lidé měli co nejbezpečnější a hlavně důstojný život. Jakákoliv inovace pro jejich pohodlí je vítána," dodává Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Dalším úspěšným krokem pečovatelské služby bylo získání dotace na pořízení pomůcky k přemísťování tělesně postiženého klienta. K získání peněz ze strany státu pomohl také Úřad práce Trutnov. "Toto speciální zařízení je obrovským pomocníkem nejen pro tělesně postižené, ale také pro zaměstnance pečovatelské služby. Na usazení pacienta do křesla nyní stačí jen jeden člen personálu, který již nemusí vynaložit tolik fyzické síly," říká Roman Béla. Osoby se sníženou soběstačností a klienti Pečovatelské služby Trutnov se mohou na organizaci se svými potřebami obracet a zaměstnanci Pečovatelské služby Trutnov jim v rámci sociálního poradenství poskytnou pomoc a podporu v řešení jejich složité situace.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem. Stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě

O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem. Stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě

V pátek 15. února 2019 zavítali do Střední odborné školy s...

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Přestože množství vytříděného odpadu v Trutnově neustále roste, pot&yacu...

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Každoročně na konci předchozího roku hodnotí svou celoroční činnost Liga proti ...

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Ve čtvrtek 14. února 2019 krátce před půl třetí odpoledne policisté spol...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře