Středa 24.duben 2019

Poslední aktualizace24.04.2019 07:49

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnovská městská policie navštívila klienty Domu s pečovatelskou službou

Trutnovská městská policie navštívila klienty Domu s pečovatelskou službou

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnovská městská policie navštívila klienty Domu s pečovatelskou službou
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

MP u seniorů 1Městská policie Trutnov a Dům s pečovatelskou službou navázaly úzkou spolupráci. Cílem je informování klientů DPS o službách, které jim strážníci mohou poskytovat, a zároveň prevence kriminality formou přednášek a nácviku krizových situací.

Do všech čtyřech budov Domu s pečovatelskou službou zavítal ředitel Městské policie Trutnov spolu s koordinátorem prevence kriminality. Policisté s klienty DPS besedovali o současném stavu a činnosti městských strážníků, osvětlili rozsah a fungování jejich pracoviště, které má na starosti nejen území našeho města, ale i 20 okolních obcí. Především však s nimi řešili rizikové situace, ve kterým se senioři mohou ocitnout.

"Naši klienti se velmi často stávají terčem různých obchodníků a bohužel i podvodníků. Jsem rád, že díky spolupráci s městskou policií jim můžeme pomoci a na problematické situace je připravit," vysvětluje Roman Béla, ředitel Domu s pečovatelskou službou.

"Vyzvali jsme obyvatele domů, aby neváhali a v případě jakékoli krizové situace nebo pocitu ohrožení volali na naši linku 156," říká Radek Svoboda, ředitel MP Trutnov, a dodává: "Klienty jsme také pozvali na návštěvu k nám na služebnu, abychom jim ukázali kamerový systém a představili službu forenzního označení kompenzačních pomůcek, které právě senioři často používají." Tyto pomůcky budou poté opatřeny nálepkou, která bude sloužit jako upozornění proti krádeži a tím i prevenci kriminality.

Spolupráce městských strážníků a obyvatel DPS bude dále spočívat ve formě seriálu přednášek a seminářů, kdy si budou senioři v rámci prevence kriminality zkoušet modelové situace, aby si tak získané zkušenosti co nejlépe osvojili.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dopravní komplikace spojené s uzavírkou železničních přejezdů v Náchodě-Bělovsi

Dopravní komplikace spojené s uzavírkou železničních přejezdů v Náchodě-Bělovsi

Od dnešního dne do 27. května 2019 bude v souvislosti s revitalizací železničn&...

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Blíží se konec dubna a s ním tradiční Den Země v Babiččině údol&i...

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

V pondělí odpoledne podepsal starosta Náchoda Jan Birke a jednatel společnosti Průmsta...

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

V tomto týdnu se uskutečnilo jednání na odboru školství Městsk&ea...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře