Středa 12.prosinec 2018

Poslední aktualizace12.12.2018 09:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnovská městská policie navštívila klienty Domu s pečovatelskou službou

Trutnovská městská policie navštívila klienty Domu s pečovatelskou službou

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnovská městská policie navštívila klienty Domu s pečovatelskou službou
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

MP u seniorů 1Městská policie Trutnov a Dům s pečovatelskou službou navázaly úzkou spolupráci. Cílem je informování klientů DPS o službách, které jim strážníci mohou poskytovat, a zároveň prevence kriminality formou přednášek a nácviku krizových situací.

Do všech čtyřech budov Domu s pečovatelskou službou zavítal ředitel Městské policie Trutnov spolu s koordinátorem prevence kriminality. Policisté s klienty DPS besedovali o současném stavu a činnosti městských strážníků, osvětlili rozsah a fungování jejich pracoviště, které má na starosti nejen území našeho města, ale i 20 okolních obcí. Především však s nimi řešili rizikové situace, ve kterým se senioři mohou ocitnout.

"Naši klienti se velmi často stávají terčem různých obchodníků a bohužel i podvodníků. Jsem rád, že díky spolupráci s městskou policií jim můžeme pomoci a na problematické situace je připravit," vysvětluje Roman Béla, ředitel Domu s pečovatelskou službou.

"Vyzvali jsme obyvatele domů, aby neváhali a v případě jakékoli krizové situace nebo pocitu ohrožení volali na naši linku 156," říká Radek Svoboda, ředitel MP Trutnov, a dodává: "Klienty jsme také pozvali na návštěvu k nám na služebnu, abychom jim ukázali kamerový systém a představili službu forenzního označení kompenzačních pomůcek, které právě senioři často používají." Tyto pomůcky budou poté opatřeny nálepkou, která bude sloužit jako upozornění proti krádeži a tím i prevenci kriminality.

Spolupráce městských strážníků a obyvatel DPS bude dále spočívat ve formě seriálu přednášek a seminářů, kdy si budou senioři v rámci prevence kriminality zkoušet modelové situace, aby si tak získané zkušenosti co nejlépe osvojili.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchodští zastupitelé schválili rozpočet v rekordní výši

Náchodští zastupitelé schválili rozpočet v rekordní výši

Náchodští zastupitelé na svém dnešním jednán...

Štědrý den v pevnosti Josefov

Štědrý den v pevnosti Josefov

Advent začíná a v našich domácnostech probíhají pří...

Senior byl odsouzen za nelegální dovoz kuřiva

Senior byl odsouzen za nelegální dovoz kuřiva

K trestu odnětí svobody v délce trvání devíti měsíců podm&...

Náchodští senioři si užili vánoční focení

Náchodští senioři si užili vánoční focení

Vánoční focení si ve čtvrtek 6. prosince doslova užili klienti Domova pro senio...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře