Středa 24.duben 2019

Poslední aktualizace24.04.2019 07:49

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Etrichova Holubice přistála na Babí

Etrichova Holubice přistála na Babí

Email Tisk PDF
seznam článků
Etrichova Holubice přistála na Babí
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

Hřiště Babí 2Na Babí vedle rozhledny Elišky vzniklo nové dětské hřiště. To nese odkaz slavného trutnovského rodáka, letce Igo Etricha. Jednou z atrakcí je totiž model jeho proslulého letadla Holubice.

Město Trutnov společně s partnerským městem Świdnice získaly dotaci v rámci mikroprojektu Města odletů - Świdnica a Trutnov s registračním číslem CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_008/0001403. Cílem projektu je využití kulturního dědictví na podporu cestovního ruchu, konkrétně odkazu trutnovského rodáka Igo Etricha a rodáka z partnerské Świdnice Manfreda von Richthofena. "Je důležité nezapomínat na významné občany našeho města a připomínat jejich životní příběhy a čeho dokázali našim dětem," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Díky získání dotace ve výši zhruba 650.000 Kč z evropských fondů prostřednictvím Euroregionu Glacensis vzniklo v Trutnově vedle rozhledny Elišky na Babí dětské hřiště, které na Igo Etricha odkazuje. Děti si zde mohou hrát na zmenšeném modelu jeho letadla Taube, v překladu Holubice. Etrich se tehdy při konstrukci letounu inspiroval přírodou, konkrétně okřídleným semínkem tropické rostliny Zanonia Macrocarpa. Vytvořil tak model s přirozeně stabilní nosnou plochou a daleko předběhl svou dobu.

V rámci mikroprojektu Města odletů plánuje dále trutnovská radnice instalaci informační tabule s odkazy, interaktivní hru Geofun se vzdělávacími prvky a společnou výstavu s polským partnerem. Město se finančně podílí částkou zhruba 110.000 Kč.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dopravní komplikace spojené s uzavírkou železničních přejezdů v Náchodě-Bělovsi

Dopravní komplikace spojené s uzavírkou železničních přejezdů v Náchodě-Bělovsi

Od dnešního dne do 27. května 2019 bude v souvislosti s revitalizací železničn&...

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Blíží se konec dubna a s ním tradiční Den Země v Babiččině údol&i...

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

V pondělí odpoledne podepsal starosta Náchoda Jan Birke a jednatel společnosti Průmsta...

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

V tomto týdnu se uskutečnilo jednání na odboru školství Městsk&ea...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře