Pondělí 18.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Etrichova Holubice přistála na Babí

Etrichova Holubice přistála na Babí

Email Tisk PDF
seznam článků
Etrichova Holubice přistála na Babí
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

Hřiště Babí 2Na Babí vedle rozhledny Elišky vzniklo nové dětské hřiště. To nese odkaz slavného trutnovského rodáka, letce Igo Etricha. Jednou z atrakcí je totiž model jeho proslulého letadla Holubice.

Město Trutnov společně s partnerským městem Świdnice získaly dotaci v rámci mikroprojektu Města odletů - Świdnica a Trutnov s registračním číslem CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_008/0001403. Cílem projektu je využití kulturního dědictví na podporu cestovního ruchu, konkrétně odkazu trutnovského rodáka Igo Etricha a rodáka z partnerské Świdnice Manfreda von Richthofena. "Je důležité nezapomínat na významné občany našeho města a připomínat jejich životní příběhy a čeho dokázali našim dětem," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Díky získání dotace ve výši zhruba 650.000 Kč z evropských fondů prostřednictvím Euroregionu Glacensis vzniklo v Trutnově vedle rozhledny Elišky na Babí dětské hřiště, které na Igo Etricha odkazuje. Děti si zde mohou hrát na zmenšeném modelu jeho letadla Taube, v překladu Holubice. Etrich se tehdy při konstrukci letounu inspiroval přírodou, konkrétně okřídleným semínkem tropické rostliny Zanonia Macrocarpa. Vytvořil tak model s přirozeně stabilní nosnou plochou a daleko předběhl svou dobu.

V rámci mikroprojektu Města odletů plánuje dále trutnovská radnice instalaci informační tabule s odkazy, interaktivní hru Geofun se vzdělávacími prvky a společnou výstavu s polským partnerem. Město se finančně podílí částkou zhruba 110.000 Kč.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Přestože množství vytříděného odpadu v Trutnově neustále roste, pot&yacu...

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Každoročně na konci předchozího roku hodnotí svou celoroční činnost Liga proti ...

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Ve čtvrtek 14. února 2019 krátce před půl třetí odpoledne policisté spol...

Trutnov má zrekonstruované turistické centrum

Trutnov má zrekonstruované turistické centrum

Turistické informační centrum Trutnov na Krakonošově náměstí je p...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře