Neděle 24.březen 2019

Poslední aktualizace22.03.2019 20:35

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnov se zapojil do projektu Turistika - věc společná

Trutnov se zapojil do projektu Turistika - věc společná

Email Tisk PDF

tur1Město Trutnov společně s partnerským městem Świdnice tvoří česko-polský projekt Turistika – věc společná. Cílem je zapojit veřejné instituce, organizace a komunity a společně propagovat atraktivní místa regionu.

Trutnov se společně s partnerským městem Świdnice zapojil do projektu Turistika – věc společná, který reaguje na potřebu debaty o rozvoji turistiky v polsko-českém příhraničí a zvýšení intenzity spolupráce v této oblasti. "Se Świdnicí úspěšně a především dlouhodobě spolupracujeme v několika oblastech a turistika je jednou z nich. Je na místě, abychom ve svých regionech propagovali oblíbené turistické cíle druhého partnera a přilákali tak nové turisty," říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

V rámci projektu bude realizována řada aktivit, jako například společná setkání, soutěže, prezentace, tiskové konference pro novináře, cyklus konferencí pro odbornou veřejnost, panelové diskuze, workshopy či study tours. Konference budou doprovázeny také regionálními prezentacemi (trhy) pro podnikatele, výrobce lokálních produktů a organizace propagující turistiku v příhraničí a její produkty. Nejbližší stěžejní akcí v Trutnově bude konference na téma Turistika pro rodiny s dětmi, která se uskuteční v září letošního roku ve Společenském centru UFFO.

Další aktivitou bude jmenování Rady pro rozvoj příhraničí jako orgánu utvářejícího veřejné mínění a orgánu poradního, v němž společně usednou zástupci turistiky z Polska a ČR. "Zajímavou částí projektu bude soutěž o nejlepší turistický produkt polsko-českého příhraničí, o nejlepší službu v oblasti turistiky v polsko-českém příhraničí a ocenění osobnosti polsko-české turistiky," dodává trutnovský starosta.

Veškeré aktivity se uskuteční do roku 2021, kdy bude projekt s registračním číslem CZ.11.4.120/0.0/0.0/17_028/0001638 ukončen. Náklady pro českou stranu se pohybují ve výši 3.250.000 Kč. Město Trutnov však uhradí pouze 10 % této částky, zbylých 90 % pokryje dotace z evropských fondů.

log2

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hvězdárna v Úpici se zapojí do Keltského telegrafu

Hvězdárna v Úpici se zapojí do Keltského telegrafu

Tuto sobotu se po celé republice rozhoří ohně a rozsvítí signáln&...

Akce Večer pro dobrou věc v Jaroměři opět pomáhala

Akce Večer pro dobrou věc v Jaroměři opět pomáhala

Herec Pavel Trávníček se sešel se svým synem, taktéž hercem Pavle...

Hokejisté Jaroměře budou hrát o bronz

Hokejisté Jaroměře budou hrát o bronz

Hokejisty Jaroměře čeká v Krajské lize mužů utkání o třetí m&iacu...

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

Středeční ranní směnu zahájili jaroměřští profesionáln&iac...

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Ve čtvrtek dopoledne ocenili starosta města Jan Birke společně s místostarosty Janem Čtvrtečk...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře