Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Stadion Hamra projde dlouho očekávanou rekonstrukcí

Stadion Hamra projde dlouho očekávanou rekonstrukcí

seznam článků
Stadion Hamra projde dlouho očekávanou rekonstrukcí
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

hamraSportovní areál Hamra v Náchodě se v letošním roce dočká již dlouho očekávané rozsáhlé modernizace. Stadion pochází z období 70. let minulého století, jeho technický stav tedy odpovídá stáří a frekvenci využívání. Za téměř padesát let prošly jeho branami tisíce malých i velkých sportovců a od doby vzniku byla prováděna jen běžná údržba areálu. Stadion proto vyžaduje neodkladnou rekonstrukci.

"Na tak rozsáhlou rekonstrukci ve výši 37,5 mil. korun však bylo třeba zajistit financování. A to se povedlo! Rozhodně dobrou zprávou nejen pro sportovce, ale i městský rozpočet je fakt, že Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR poskytne na tuto akci významnou dotaci ve výši 15 mil. korun," uvedl starosta Náchoda Jan Birke a dodal: "Letos se tak splní nejen mé osobní přání, ale především přání stovek sportovců a žáků náchodských škol, kteří areál denně využívají. Dnes už tady sportuje třetí generace Náchoďáků a určitě stojí za to investovat do sportoviště pro ty další."

Co vlastně sportoviště Hamra čeká?

V rámci modernizace stávajícího atletického stadionu a fotbalového hřiště budou provedeny nové povrchy pro jednotlivé atletické disciplíny. Běžecký ovál o délce 400 m se sprinterskou rovinkou pro sprint na 100 m a 110 m je navržen s umělým vodopropustným polyuretanovým povrchem, který bude mít certifikát IAAF.

Jsou navrženy nové sektory pro skok vysoký, skok o tyči, hod oštěpem, hod diskem a kladivem, vrh koulí, skok daleký. Uprostřed atletického stadionu je navrženo fotbalové hřiště s novým přírodním travnatým povrchem. Budou vybudovány nové přístupové chodníky a celý areál bude nově oplocen. Urbanistické řešení se výstavbou nemění. Atletický stadion je navržen v původní poloze. Architektonicky se jedná o sportovní plochu, kde jsou uplatněny soudobé moderní materiály. Důraz je kladen nejen na funkčnost, ale i estetickou stránku.

Atletický stadion bude přístupný osobám s omezenou schopností pohybu a orientace stávajícím vstupem, který bude řešen jako bezbariérový s rampou. Nově zrekonstruovaný stadion bude sloužit různým tělovýchovným spolkům, jejich základnu z většiny tvoří mládež. Samotný projekt je určen pro organizované i neorganizované sportovce. V oblasti organizovaných sportovců se jedná o aktivity FK Náchod, TJ Delfín Náchod, Junák – český skaut, atletická tréninková skupina Jiřího Vondřejce z Náchoda a okolí, Okresní sdružení České unie sportu Náchod z.s. Ti všichni budou muset po dobu úprav trénovat v náhradních prostorách.

"Přípravě projektové dokumentace předcházela řada jednání se zástupci sportovních spolků a společně byly diskutovány a projednány jejich potřeby a požadavky. Ty byly následně začleněny do projektové dokumentace. Nové parametry stadionu jsou primárně určeny pro mládežnický sport a já věřím, že čas a práce investované do náročné přípravy projektu se v samotné realizaci vyplatí," upřesnil starosta Jan Birke.

Dodavatelem stavebních prací bude na základě výsledku výběrového řízení firma EKKL a.s. z Kroměříže, přesná cena díla: 35.772.835,65 Kč včetně DPH. Stavba bude zahájena 1. 7. 2016, dokončena na podzim 2016. Z důvodu splnění podmínek potřebné dotace z MŠMT proběhne kolaudace do konce letošního roku.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře