Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Na Mistrovství světa budou náchodské mažoretky startovat desetkrát

Na Mistrovství světa budou náchodské mažoretky startovat desetkrát

seznam článků
Na Mistrovství světa budou náchodské mažoretky startovat desetkrát
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

mazo1Své poslední nominace na srpnové Mistrovství světa v mažoretkovém sportu v Praze si oddíl MONA Náchod vybojoval v sobotu v Hořicích. Právě zde se konalo třetí a poslední finálové kolo Mistrovství České republiky, které bylo tentokráte zaměřeno na disciplíny Mix a Show. Náchodské mažoretky budou v Praze soutěžit s deseti choreografiemi a pokud se poštěstí, přidají se k nim ještě další dvě, jejichž postup je v současné době v jednání.

První skupinka náchodských reprezentantek v Hořicích soutěžila v kategorii kadetky, miniformace mix (K. Trávníčková, V. Vajsarová, T. Kubínová, A. Kašparová, A. Krausová, K. Bartůňková, N. Valentová). Se svojí choreografií na téma Kuřátka si děvčata od poroty vysloužila 5. místo a spolu s ním i speciální cenu V.I.P. poroty v podobě dortu.

Dalším želízkem v ohni byl juniorský mix se svým vystoupením na téma Kovbojky (N. Cvrčková, A. Vacková, P. Tataiová, N. Drábková, L. Slaninová, M. Slaninová, B. Kýrová). Svým vydařeným výkonem si slečny vybojovaly 3. místo a tím také titul II. vicemistryň republiky 2013, který s sebou nese i samozřejmý postup na letošní MS v Praze.

Největším úspěchem náchodských mažoretek byl bezesporu zisk titulu Mistryň republiky 2013 v kategorii seniorky, mini mix (A. Bergerová, E. Obytová, Z. Dušková, A. Vodáková, K. Kotyzová, V. Pecoldová, V. Lukášová). Sestava na téma Dobro a zlo byla předvedena s naprostým přehledem, čemuž odpovídal i bouřlivý ohlas diváků a následné hodnocení poroty. S neuvěřitelným náskokem dvou a půl bodu děvčata obhájila titul z loňské sezóny a nyní se již mohou těšit na světový šampionát.

Poslední nominace jsou rozdány a mažoretky MONA se po náročném maratonu finálových kol mohou pyšnit skvělým skóre. Všichni rodiče, známí a příznivci tohoto krásného sportu budou MONě jistě držet palce, aby přes prázdniny načerpala sílu a v srpnu pak předvedla ty nejlepší výkony.

Články k tématu: V soutěži s hůlkou vybojovaly na Mistrovství republiky náchodské mažoretky titul, bronz a tři postupy na Mistrovství světa

Titul a dva bronzy z Mistrovství republiky, tři postupy na Mistrovství světa. To je vizitka náchodských mažoretek

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře