Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Náchodský Pavel Janeček si vyplaval tři zlaté medaile na Mistrovství České republiky

Náchodský Pavel Janeček si vyplaval tři zlaté medaile na Mistrovství České republiky

seznam článků
Náchodský Pavel Janeček si vyplaval tři zlaté medaile na Mistrovství České republiky
Strana 2
Všechny strany

janecek

Pavel Janeček, člen plaveckého oddílu Delfín Náchod, si poslední červnový víkend vyplaval v pardubickém bazénu tři zlaté medaile na letním Mistrovství České republiky. Janeček si přivezl cenný skalp českého reprezentanta Jana Micky i schválenou nominaci na Mistrovství světa v Barceloně. Na závodech v Pardubicích ostatně nechyběl nikdo z reprezentantů, kteří se v polovině prázdnin vrcholu roku ve Španělsku zúčastní.

Pavel Janeček v pátečním závodě na 200 m polohově ve finále zdolal favorizovaného Tomáše Fučíka z Jihlavy a vybojoval si tak první zlatou medaili na MČR. V sobotním klání se v dopoledních rozplavbách probojoval do odpoledních finále na tratích 200 m volný způsob a 200 m motýlek. V kraulové dvoustovce mu cestu zkřížil olympionik Jan Micka z Bohemians Praha. Janeček však závěrečným sprintem v posledním bazénu dokázal Micku porazit, a získat tak druhou zlatou medaili.

Ve druhém sobotním finálovém klání na 200 m motýlek mu již scházely síly a doplaval na 4. místě, když zvítězil Šefl z Plzně před Havránkem. Tímto vítězstvím si Šefl řekl o start na 200 m motýlek v Barceloně.

V nedělní části soutěže Janeček plaval jen jednu, ale nejtěžší disciplínu 400 m polohově, ve které již před čtyřmi týdny zaplaval limit pro účast na MS v Barceloně. Z dopoledních rozplaveb postoupil do odpoledního finále nejlepší časem, odpoledne nedal nikomu šanci a na stupních vítězů si nechal na krk pověsit již třetí zlatou medaili.  V pardubickém bazénu tak patřil k ozdobám mistrovství a tři zlaté medaile jsou jeho nejlepším výsledkem v jeho dosavadní plavecké kariéře. Nyní ho čeká náročná měsíční příprava na MS v Barceloně.

Svými výkony potěšili i další náchodští plavci. Do finálových bojů postoupil i 17ti letý Josef Matyáš, který na 200 m volný způsob vybojoval v B-finále 1. místo a celkově tak doplaval na 9. pozici. Matyáš však měl svůj letošní plavecký vrchol před 14 dny na juniorském MČR a se svými časy zaplavanými v Pardubicích nebyl spokojen. 

V B-finále na trati 400 m polohový závod se objevila i mladá náchodská plavkyně Lucie Kramlová. Ač kategorií žačka, dokázala ve finále B doplavat na krásném 5. místě. Těsně za branou finálových bojů zůstala Martina Ulmanová, 17. na 200 m motýlek a 18. na poloviční trati.

Na zkušenou do Pardubic jela i další náchodská plavkyně Kateřina Jermanová, rovněž 14letá nadějná žačka. Plavala ve dvou disciplínách 200 m prsa a 200 m polohově, přičemž se umístila nejlépe na 22. místě na 200 m prsa.

Výkon těch nejmladších byl poznamenán čerstvou účastí na 6. letních olympijských hrách mládeže, které se konaly v týdnu před mistrovstvím republiky ve Zlíně. Královéhradecká výprava zde vybojovala šest medailových umístění. Tam Kramlová doplavala dvakrát na 4. místě, a to na 100 m prsa a 100 m znak, a na 5. pozicích na 200 m znak a 200 m polohově. Jermanová obsadila 5. místo ve štafetě na 4 x 50 m volný způsob. Celkem plavecká výprava Delfínu Náchod vybojovala 61 bodů ze 176 celé královéhradecké výpravy. Výkony ve Zlíně již v Pardubicích z důvodu únavy obě plavkyně nezopakovaly.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře